4111. Tacskó és vizsla falinaptár 2013
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
A kutyák színtévesztők és nem lehet megtanítani őket a számok felismerésére, éppen ezért a vakvezető kutyával közlekedő látássérülteknek is szükségük van a járókelők segítségére például ahhoz, hogy a helyes buszra szálljanak fel, vagy átkeljenek a zebrán - hívta fel a figyelmet a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány a Fehér bot világnapja alkalmából.
Késpenge csikordulása üvegen - ez a legkellemetlenebb hang az emberi fülek számára. Nézzük, milyen hangokat nem bírunk még!
Hogyan kezdődnek a mozgásszervi betegségek? Mi jellemzi az ízületi gyulladást, az artritiszt? Mi jellemzi az ízületi kopást, az artrózist? Mindenre választ adunk a cikkben!
Az odúk mellett az etetők legfontosabb kiegészítője a madáritató. A frissen feltöltött itatótálcákat az etetőre járó madarak előszeretettel használják nem csak ivásra, de fürdésre is.
Azonnal vigye állatorvoshoz a kutyát! A patkányméreg halálos lehet kutyák részére is, ha nem kezelik időben. Itt nincs helye latolgatásnak, hogy hány szemet evett meg, és hány szemtől lehet baja.
Nagyon rövid idő alatt alakul ki véglegesen az, amit később a kutya természetének, viselkedésének nevezünk. Egyes szerzők szerint ez a rövid időszak a kutya 4 hónapos koráig tart. Mivel csupán ennyi időd van a jellembeli tulajdonságok döntő befolyásolására, nagyon fontos, hogy eleget tudj foglalkozni vele, és ez alatt az idő alatt minél több emberrel és kutyával találkozzon. HA ez nem történt meg ott, ahonnan hoztátok, akkor lehet, hoyg több időre lesz szüksége a kutyusnak a megszílidüléshez.Céltudatos neveléssel sokat lehet javítani a helyzeten, mint például azonos időben etetés, mindig egy kicsit közelebb menni a kutyushoz, nem szabad azonnal agyonölelgetni (meg kell várni, hogy érezze, nem kell félnie). Ellenkező esetben ugyanis stressz lenne a kutyusnak. Nyugodt körülmények között, otthon kell majd pórázhoz szoktatni, és nem szabad hagyni, hogy húzzon. Ilyenkor meg kell állni, és amikor megnyugszik akkor továbbmenni.
Kérem küldjön egy képet a halról az info@amazonas.hu címre, akkor biztosabbat tudok mondani. Zoltán
Sajnos erre orvost ajánlok, mert a nyuszi orra legtöbbször a váladéktól taknyos, ez pedig rossz jel.:( Erre orvosi segítség kell. Nekem is volt állatorvosi kezelésem még az egyetemi évek alatt. Mond el neki mi a panasz és persze azt is hogy ösztöndíjas vagy. Egy lelkiismeretes orvos figyelembe veszi, mert az állat egészsége a fontos. Egyébként egy szurit fog maximum kapni. Talán injekció kúrát ír fel. Azonban minden a nyuszi súlyától függ. Maga a gyógyszer nem drága. HIsz csöpp súlyuk van a nyusziknak. Ami drága az orvos, hogy ránéz. Remélem sikerül elintézni és még nem késő....
A vérvizsgálati eredmények önmagukban nem értékelhetőek, ugyanis a megváltozott értékek önmagukban nem elegendőek a helyes diagnózis felállításához. Ehhez feltétlenül ismerni kell a kórelőzményi adatokat, de alapos klinikai-, és szükség esetén kiegészítő vizsgálatokra (pl. röntgen, ultrahang) is szükség lehet. Jelen esetben a normál értékektől igazán a thrombocyta szám tér el jelentősen, de tekintettel arra, hogy a minta alvadékos volt, nagy a valószínűsége, hogy a kapott eredmény hamis. Ezért a vizsgálatot mindenképpen újra elvégeztetném. A többi érték tekintetében (mivel az eltérések nem igazán nagyok) is jó lenne egy újabb vizsgálat, mert jelen esetben a két vizsgálati érték közötti tendencia (változás) lenne értékelhető. Általánosságban: a triglicerid érték csökkenése máj anyagcsere zavarra, de éhezésre is utalhat. Az emelkedett magnézium érték hátterében veseelégtelenség is lehet. Úgy gondolom, hogy mindenképpen további (és megismételt) vizsgálatokra van szükség a betegség okának kiderítésére.