4111. Tacskó és vizsla falinaptár 2013
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
Tavaly sok-sok boldog vizslatulajdonos javaslatára a Futrinka Egyesület elkészítette az első Vizslás falinaptárat! A nagy sikerre való tekintettel készítettünk hát 2013-as tacskós, vizslás naptárat is! :)
A kutyák színtévesztők és nem lehet megtanítani őket a számok felismerésére, éppen ezért a vakvezető kutyával közlekedő látássérülteknek is szükségük van a járókelők segítségére például ahhoz, hogy a helyes buszra szálljanak fel, vagy átkeljenek a zebrán - hívta fel a figyelmet a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány a Fehér bot világnapja alkalmából.
Késpenge csikordulása üvegen - ez a legkellemetlenebb hang az emberi fülek számára. Nézzük, milyen hangokat nem bírunk még!
Hogyan kezdődnek a mozgásszervi betegségek? Mi jellemzi az ízületi gyulladást, az artritiszt? Mi jellemzi az ízületi kopást, az artrózist? Mindenre választ adunk a cikkben!
Az odúk mellett az etetők legfontosabb kiegészítője a madáritató. A frissen feltöltött itatótálcákat az etetőre járó madarak előszeretettel használják nem csak ivásra, de fürdésre is.
Ha vemhes akkor még a herélés előtt gondoskodhattak az utódlásról. Mindkét here szakszerű eltávolítása után nem képes termékenyíteni
Sajnos az elmondása alapján macskájuknak AZONNALI állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
A cica alá lehet alom helyett homokot tenni, azt valószínűleg nem kezdi majd el enni, de ugyanúgy alkalmas a szobatisztaságra szoktatáshoz. Emellett használhatnak helyhez szoktató cseppeket, melyeket az alomanyagra kell cseppenteni és a szagminta alapján fogja tudni a cica, hogy mi ott a dolga. 5 hetes a cica, talán kicsit korán lett elválasztva az anyjától, lehet ezért eszi az almot. Általában 6 hetes korban szoktak leválasztódni a cicák az anyjukról. A táplálás is gond lehet, lehet valamilyen hiánya van, ezért eszi. Mindenképpen nedves (konzerv, vagy alutasakos) táppal kínálják a kicsit, azt mindig hamarabb kezdi kóstolgatni, akár egy kis macskatejjel is lehet hígítani. Nyers húst semmiképp ne adjanak neki, hiszen hőkezelés nélküli hústól könnyen bélgyulladáshoz vezető fertőzést kaphat a cica.Sajnos a macskákra jellemző lehet a válogatósság, de nincs baj, ha egy bizonyos gyártó tápját szívesen fogyasztja. Ez azért is jó mert nem kell külön kísérletezni, hogy mit egyen a cica. Ha prémium minőségű tápot kap akkor az tartalmaz minden szükséges tápanyagot, vitamint.
Kedves Gazdi! Érdemes felkészülni, hogy akár 5 hónapos is lehet majd a kutya, mire már tudni fogja, hogy nem kell hazavinni és otthon üriteni :) Sajnos mostanában lett divat a kutyapelenka, pedig ez csak macerásá teszi a dolgot: A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. Az a ajavaslatom, hogy hagyja a pelenkát és egyből a szobatisztaságra szoktassa a kutyát. Figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. AMint pisilne, kivinni. Ha mégis otthon sikerülne, közben lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni és kibinni üriteni. Általános szobatisztaságra szoktatási tanácsok: A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. (Én mégis amondó vagyok, hoyg vigyük ki, hacsak üriteni is). Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dícsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább viszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. Ha ez sem megy, keresse fel Stefan Siman diplomás állateraputát: www.4tappancs.hu
Kedves Kriszti! Ilyen esetekben nem az internetes kérdezz-felek a megoldás, hanem az azonnali állatorvoshoz fordulás! Látatlanban, ilyen tünetekre nem lehet semmit mondani. Kérem keresse fel állatorvosát!