4146. Varjak a temető szarkái
Megoldódott egy észak-írországi temető rejtélye: hetek óta lopkodták ismeretlenek a sírokról a díszkavicsokat, a gondnok viszont felfedezte, hogy a varjak a felelősök.
Megoldódott egy észak-írországi temető rejtélye: hetek óta lopkodták ismeretlenek a sírokról a díszkavicsokat, a gondnok viszont felfedezte, hogy a varjak a felelősök.
A kopasz macskák a legbarátságosabbak, míg a rövid szőrű házimacskák a legkevésbé - állítják egy brit felmérés készítői.
"Macskaszemfüles" lesz ötszáz szamár Botswanában a közlekedés biztonságának javítása végett: az állatok füleinek a csúcsára fényvisszaverő lapocskákat rögzítenek.
Magukra hagyott tigriskölyköket fogadott örökbe egy juhászkutya Oroszországban.
Közel háromszáz, észak-amerikai állatkertekben élő gorilla csaknem két évtizeden át tartó megfigyelése alapján arra a következtetésre jutott egy nemzetközi kutatócsoport, hogy az állatok személyisége befolyásolja élettartamukat.
A magyar jogszabályok értelmében magánszemély nem kaphat engedélyt az európai faunából származó vadonélő védett fajok tartására, meg akkor sem, ha már nem helyezhetők vissza a szabadba. Az ilyen madarak további sorsáról az államapparátus által irányított hatóságok és állatkertek kötelesek gondoskodni. Hogy ezt miként teszik, az az egyes vezetők és alkalmazottak lelkiismeretétől függ. Magánvéleményemet inkább nem írom le minderről, csak megjegyzem, az európainak tartott morál és hozzáértés, nem minden esetben jellemzője a hazai "természetvédelemnek". Vagyis nem adhatok olyan tanácsot, hogy vegyen lisztkukacot, viaszmolylárvát, etessen lédús gyümölcsöket, télen fagymentes helyen kitelel. Így csak azt javasolhatom vigye be állatkertbe, madárkórházba, adja át természetvédelmi hatóságnak.
Az ivartalanítás csak az egyik tényező, - én mindenképpen javaslom !!! - függetlenül a kutya nemétől. (ezt nem írta) A többi tényező: - elkényeztetés - tartási körülmények - nevelés/tanítás - falkarangsor - domináns megnyilvánulások kezelése A kedves állatorvos kollégának üzenem: nem késő még, pótolja tudástárában a kutyák élettani- és viselkedési megnyilvánulásainak kiváltó okait, azok megszüntetésének lehetőségeit.
Üdv, Ez egy király vagy tarajos teknős néven futó állat... További infót az alábbi linkeken lehet róla olvasni: http://www.haziallat.hu/terrarium/hullo-fajok/mississippi-teknos-tarajosteknos/1797/http://www.teknosinfo.hu/tarajos/tarajos.html -Éva
Az én egyik sajátos "mániám", hogy a legjobb csonterősítő a természetes csont. Ezt porokkal, tablettákkal csak utánozni lehet. Én azt ajánlanám, érdemes lenne rászoktatni rendszeres csont fogyasztásra (pl. a csirkenyak nagyonideális szokott lenni). Az állkapocs méret eltérésen már nem hiszem, hogy lehetne segíteni. A fehér színt sem kötném össze az immunrendszer minősítésével. Ami pedig a vissza-visszatérő bélpanaszokat illetei, nos, embereknél is vannak érzékenyebbek, akik bármikor, bármitől hasmenést kapnak. Kutyák között is sok ilyen van. Ez önmagában nem ok a pánikra. A stabil étrend (nem jó gyakorta változtatni azon, amit eszik) sokat segíthet a megelőzésben.
Kedves Tímea! Nagyon sajnálatos az eset. Azt biztosan megmondani, hogy hasnyalmirigy vagy veseelégtelenség miatt halt meg a a kutyus csak boncolással lehetett volna tisztázni. Üdvözlettel és együttérzéssel Dr. Háziállat