4156. Így etesd és ápold kutyádat télen, hogy ne fázzon meg!
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Karácsony közeledtével sokakban felmerül a gondolat, hogy gyermeküknek, családtagjuknak, barátjuknak kutyát, macskát, esetleg más kisállatot ajándékozzanak. Nem jó ötlet!
Karácsonykor sok gazdi késztetést érez, hogy valamilyen díszt kutyája vagy macskája, netán nyuszija vagy hörcsöge fejére biggyesszen. Nincs is ezzel semmi baj, amíg az állat is élvezi. Összegyűjtöttünk pár cuki fotót, nézzétek!
A fogyatékossággal élők érdekképviselete és társadalmi beilleszkedésének elősegítése a célja a NEO Magyar Segítőkutya Egyesületnek (NEO MSKE), amelynek munkatársai speciálisan képzett kutyák segítségével végzik tevékenységüket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szilveszterkor eltűnt és talált kutyák képekkel és adatokkal.
Kedves kérdező! A vakarózás az egyik leggyakoribb tünete a bőrbetegségeknek, amelyek hátterében fertőző és nem fertőző eredetű kórképek is állhatnak. Bőrkaparék-vizsgálattal a legtöbb fertőző kórokozó kimutatható, majd gyógykezelhető. A nem fertőző eredetű okok az alomanyag szúrósságától kezdve az allergián át a belső szervek rendellenes működéséig is terjedhetnek, kivizsgálásuk időt és nem kis szakértelmet igényel. Javaslatom: ha a próbaterápia nem sikeres, bőrkaparék/biopszia mintát kell laboratóriumi vizsgálatra küldetni állatorvosával. Ha az eredmények ezután sem egyértelműek, érdemes specialistához fordulni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Kedves Gazdi! A boxer kutyusnál feltehetőleg allergiás vakaródzásról van szó, de meg kell nézetni, hogy nem a bűzmirigye telt e fel váladékkal, és az okozza a viszketegséget. Ha nem találnak más okot, mint az allergia, akkor lehet homeopátiásan is kezelni a kutyát, ehhez azonban ajánlatos lenne egy homeopata állatorvost felkeresnie, aki egy részletes anamnézis felvétel után ki tudja választani kedvencének azokat a szereket, melyek hatékonyan csillapíthatják a tüneteit. A törpeschnauzerrel kapcsolatban is csak ezt tudom ajánlani, ugyanis ameddig nem derül ki, hogy milyen okok állnak a tünetek hátterében, nem lehet hatékony kezelést sem javasolni. Egyáltalában nem biztos, hogy a mostani lábfájdalomnak köze van a korábbi rühösséghez! Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea.
Ha veszekednének a nimfák (az összeszoktatás szabályait, be kell tartani: pl. a meglévő madár az érkezővel együtt kerüljön új kaliba) a találkozást követő néhány nap múlva is, akkor érdemes őket szétválasztani ideiglenesen, netán véglegesen is. De nem ez a viselkedés jellemző a nimfapapagájokra, bár előfordul az is, hogy az emberhez szokott szelíd madár nem fogad el fajtárst párjául.. Nyugodt, kiegyensúlyozott bánásmóddal madarunk könnyen szelídíthető. Ez türelmet és sok figyelmet igényel. Kezdetben kalitkája mellett beszéljünk hozzá türelmesen. Ha a kezünkben tartott eleségért már odajön, elértük az első eredményt. A következő lépés:kezünket behelyezzük a kalitkába úgy, hogy elég mozgásteret hagyjunk az állatnak. Kalitkán belül etessük kézzel, szoktassuk hozzá kezünkhöz, ültessük ujjainkra. Ha elérkezettnek látjuk az időt a röptetéshez, húzzuk be a függönyöket, hogy ne repüljön az ablaknak. Legcélszerűbb, ha az ujjunkon ülő madarat óvatosan mi emeljük ki a kalitkából. Mindig óvakodjunk a hirtelen, ijesztő mozdulatoktól és az állat megszorításától!
Nehéz elképzelni, mire pisil ahonnan fel tudja inni? Adjon neki almot, amiről nem képes Üdv