4171. Simon macskája: a rejtett kincs...
Minden macska imád játszani, a játék pedig akkor a legélvezetesebb, ha meg is kell érte küzdeni, ilyenkor persze semmi nem akadály...
Minden macska imád játszani, a játék pedig akkor a legélvezetesebb, ha meg is kell érte küzdeni, ilyenkor persze semmi nem akadály...
Még hogy a macskák nem szeretik a havat?! Dehogynem, persze csak akkor, ha utána kedvükre melegedhetnek a radiátoron.. Nézzétek csak, hogy játszanak a hóban!
A cuki havas macskás képek után, jöjjenek a cuki havas kutyás fotók! A kutyák imádják a havat, ugrálnak, szaladgálnak, eszik és gyűrik. Persze csak addig, amíg a talppárnácskáik közé nem fagy a hó, akkor aztán iszkolnak befele melegedni.. :)
Öt napon át raboskodott önszántából egy makacs macska Nagy-Britanniában egy fa tetején, mígnem tűzoltók lecsalogatták.
Amennyiben az állat állapota, betegsége megkívánja az állandó felügyeletet, lehetőség van szakszerű, gyógymasszőr és fizioterapeuta vezetésével bentlakásos rehabilitációs-fizioterápiás kúra igénybevételére.
Mindenképpen indokolt lenne egy röntgenvizsgálat, mert valószínű, hogy maradt a gyomrában csont, amit nem tud kihányni. Ebben az esetben műtétileg kell azt eltávolítani. Amennyiben a röntgenvizsgálat negatív, vért kellene venni a kutyából, mert a hányinger sok betegség tünete lehet.
A kérdésből nem derül ki hogy az említett oltást megelőzte-e laborvizsgálat a gombák kimutatására,illetve hogy az anyamacska bőre az oltás után meggyógyult-e. A Biocan M vakcina csak Microsporon gombafertőzés megelőzésére és gyógyítására alkalmas. A kiscicák helyi kezelésére inkább az Imaverol nevű készítményt javaslom, azt 50-szeres higításban 3 naponként kell alkalmazni a bőrön.
Egyáltalán nem jó, ha a kutya kergeti, vagy rágja a farkát/lábát... Farok kergetése: Az Ön által leírt klinikai kép spontán generálódó fájdalomtünteket jelez a kutyán. A tüntetek hátterében nagyon sokféle kórok állhat. Első lépésben ki kellene zárni az orthopédiai hátteret, egy gerincröntgen segítségével. Vérvétel is szükséges, általános rutin, illetve a Lyme-teszt lekérésével. A röntgen vizsgálat negativitása esetén szóba jöhet a greincvelő idegeinek a gyulladása, pszichés betegség esetén kényszeresség, illetve az agy érzőkérgéből kiinduló ún.szenzoros roham. A leírt tüntetek alapján valóban idegesíti a kutyát a faroktájékon lassan kialakuló égető, esetleg viszekető érzés, emiatt pörög és rágja a farkát. Gyors kivizsgálásra van szükség, mert nagyon szenved a kutya. Farok rágása: A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza (pl: bolhaekcéma: amikor a bolha nyálásra allergiás a kutya, ezért rághatja a farkát), vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani. Olvass tovább! Ismerd fel, ha allergiás a kutyád!
A tollakat lezáró viaszhártyát óvatosan fel kell vágni, így valamelyest zártabbá válik a tollazat. Májfunkció zavar, hiánybetegség tünete is lehet. A díszmadártenyésztésben használt Muta-vit, vedléskor ajánlott vitaminkészítmény. Kalciumhiány kevésbé valószínű, mivel ezt a rovarok fogyasztása általában megfelelően pótolja, de ivóvizébe kaphat folyékony állapotban kiegészítést. Ez a tollazat valószínűleg már nem fog tökéletesen regenerálódni, így a következő vedlésig (pár hónapig) várni kell a szabadon engedésével.
A papilloma/szemölcs/, vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/. Ha elterjedt (több helyen is látható) akkor speciális autovakcina segítségével lehet ellenanyagokat termeltetni ellene és akkor néhány héten belül megszűnik. Érdemes tehát mielőbb állatorvoshoz fordulni.