4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Kedves Meli! Több hiba is van: - kiskutyát anyjától 7-8 hetesen választjuk el - rögtön elválasztás után irány az állatorvos, megkezdődik az oltási program és féreghajtásféreghajtás: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/kutya-fereghajtas/5120/ védőoltások: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kiskutya-vedooltas-147/1434/ - a kutya az kutya, nem macska ezért kutyatápra van szüksége! Életkorának, fejlettségének megfelelőre. Vigye el a kiskutyát állatorvoshoz!
A bolhásság régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének a szövődményei az igazán problematikusak. A bolhásság következményei >> Igen, lehet tőle levert a macska. Féregtelenítve sincs? Azt sem ártana! Vigye el a cicát állatorvoshoz.
vigye el állatorvoshoz!!!!
Műtétet valószínűleg nem igényel, de feltétlen meg kellene mutatni egy állatorvosnak, mert igy elég nehézkes a diagnosztizálás és a kezelés. A tünetek alapján lehet egy bűzmirigygyulladás és/vagy akát egy végbéltájéki tumor (pl. adenoma) is...
Nem tudom mivel altatták a cicát, de a leggondosabb ellátás mellett, egészséges állatban is okozhat mellékhatást bármilyen beavatkozás, gyógyszer, altató beadása. Akár halált is. Ez emberben is így van. Példa erre, a kollégám saját, nem is öreg cicája, amelyik egy rövid, a legkíméletesebb gépi altatás után napokig idegrendszeri tüneteket produkált. Korábban nem reagált így az altatásra. Mindenképpen visszavinném a cicát a kezelőorvoshoz, mert tudni kellene, mit kapott az állat. Meg kellene vele beszélni, hogy végezzenek legalább egy laborvizsgálatot,esetleg egyéb kiegészítővizsgálatokat,amit szükségesnek lát. Ha ő nincs felszerelkezve ilyesmire, kérje, hogy ajánljoni más kollégát,aki szakirányú vizsgálatokat tud végezni. Pl. neurológiai kivizsgálás, kardiológiai kivizsgálás, ultrahang vizsgálat.