4201. A csimpánzok rövidtávú memóriája jobb az emberénél
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
A csimpánzok talán okosabbak, mint gondolnánk, a rövidtávú memóriájuk legalábbis jobb az emberénél - állítja egy japán kutató.
Képesek az orrukon elhelyezkedő bajszukkal felmérni a tárgyak nagyságát a fókák - derült ki abból a kutatásból, amelyet a Manchesteri Városi Egyetem munkatársai végeztek.
Kihalás fenyegeti a hüllők közel egyötödét, több fajuk pedig már el is tűnhetett a Föld színéről - állapították meg szakértők, akik felmérésüket a Biological Conservation című lapban ismertették részletesen.
A kutyák képesek felismerni és csoportosítani fajtársaik fotóit, függetlenül attól, hogy azok melyik fajtához tartoznak - fedezték fel francia kutatók.
Tudtad, hogy február 27. a Jegesmedvék világnapja?! Ezek a csodálatos teremtmények is kiemelt figyelmet igényelnek.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Azonnal vigyék állatorvoshoz!!!
Csak egy komplett állatorvosi kivizsgálást tudok javasolni ami felderíti a belső szervek működését/vérvizsgálat/ az izületek állapotát/rtg/ a belső szervek és a szív morfológiáját/ultrahang/. A pontos diagnózis birtokában az elváltozások egy része gyógyítható vagy kezelhető/izületi fájdalmak,keringési rendellenesség/
Amennyiben a szervi okok tényleg kizártak, volt vizsgálat, nem csak tapogatás... vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? TEHÁT ha minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozni az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni - éjszaka nem hagyni kint ivóvizet
Nekem az a véleményem, hogy amennyiben egyéb tekintetben probléma mentesnek látja a kutyát, akkor ezzel a "mennyit iszik?" kérdéssel ne foglalkozzon. Ha van előtte víz, majd iszik belőle, amennyi jól esik neki. Már nincs meleg, nem kell a lihegéssel párologtatnia, így a folyadék veszteség is kicsi, bizonyára jobban gazdálkodik a szervezete a kevesebb vízzel is.
A kellemetlenségeken túl azért is érdemes leszoktatni kutyánkat az ugrálásról, mert ez egy olyan helyzet, ahol ő irányítja a cselekvést...olvass tovább >>