4236. Erdélyi kopó
A magyar agárral egyetemben az erdélyi kopó a magyar királyi és az erdélyi fejedelmi udvar nélkülözhetetlen, jól megszokott lakója volt.
A magyar agárral egyetemben az erdélyi kopó a magyar királyi és az erdélyi fejedelmi udvar nélkülözhetetlen, jól megszokott lakója volt.
Komondor. Az egyik legősibb magyar pásztorkutyafajta, mely megjelenésében és viselkedésében megőrizte évezredes tulajdonságait.
A kuvasz pontos eredetét homály fedi. Feltételezhető, hogy már a népvándorlás idején a mai kuvaszhoz nagyon hasonló kutyák szolgálták őseinket.
Az agarak a legősibb kutyafajták, legrégebbi társai az embernek. Ők segítették az embereket a mindennapi megélhetést nyújtó vadászatban.
Magyar fajta, de még itthon sem ismerik túl sokan ezt a szívós, értelmes kutyát. Mit kel tudni erről a kivételes terelőkutyáról?
Üdvözlöm. Ezt látatlanban nagyon nehéz megmondani. Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megnézhesse.. megvizsgálhassa és aztán kezelhesse. ÜDv-Éva
Kedves Gazdi! Ez bizony allergiás reakció, el kellene vinni a kutyist egy allergia vizsgálatra! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Először is meg kellene vizsgálni hogy nincs-e valamilyen gyulladás a méhben vagy az emlőkben esetleg a belekben ami az étvágytalanságot okozhatja.Ha ez kizárható akkor B12 vitamint javaslok az étvágy javítására,
A vakarózás a fej rázásával együtt a fülrühösség tünetei. Meg kellene tekinteni mindkét külső hallójáratot és ha szükséges kitisztítani és rühatkák ellen is kezelni.
Az elmondottakból sajnos nem lehet egyértelmű magyarázatot adni macskája tüneteire. A tapasztalt roham több dologra is utalhat, amelyek közül az epilepsziát sem lehet kizárni. Ha évente csak 3-4 ilyen alkalom volt, akkor azzal meg lehet tanulni együtt élni. Azonban egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG választ adhat a kérdésekre. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha nőstény macskájuk van (nem írta, hogy milyen nemű), ajánlott az ivartalanítása, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk: Epilepsziás Kutyákért Alapítvány (cicákkal is foglalkoznak)http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/