4281. Illik hozzám a csivava?
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
A csivavák közös jellemzője a nagy fül, a kis testtömeg, a fürgeség és az éberség. Ha gondos gazdik szeretnénk lenni, el kell fogadnunk csivavánk kíváncsi természetét, sőt időnkénti csínytevéseit is.
Papagájaink igen nagy odaadással, naponta többször is rendezgetik tollaikat. E művelet közben ne zavarjuk meg őket, mert a tollápolás nemcsak elfoglaltságot jelent, hanem rendkívül fontos a társas kapcsolatok szempontjából is. A gondozott és repülőképes tollazat a természetben életfontosságú.
Az akváriumod, akkor lesz igazán szép és szemet gyönyörködtető, ha abban vízi növények is megtalálhatók. A levelek különböző zöld árnyalatai nyugalmat és harmóniát hoznak az akváriumba és egyben búvóhelyet biztosítanak a kisebb halaknak.
A mosómedve és a cica többnyire nem jön ki egymással, de Banjo és Buddy kivételek! Nézzétek, milyen cukin tisztogatja a maci a cicust!
Nem csak a fészkelőhelyek hiánya és a táplálkozó-területek leromlása veszélyezteti a kék vércsék költési sikerét Magyarországon.
Kedves Gazdi! A tengerimalac egyszerűen készül a szülésre, és fészket kapar magának, hogy biztonságban érezhesse magát. Ezzel minden rendben, valószínűleg egy héten belül szülni fog. Házat nem javasolnék betenni, illetve ha van bent, ajánlott kivenni, mert ha szűk helyen kezd szülni a malacka, összetaposhatja véletlenül a kölyköket. Esetleg a ketrec egyrészét fölülről le lehet takarni, hogy árnyékoljon. ez növeli a malacka biztonságérzetét. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost. A kilógó nyelv sokszor a fogkövességet jelzi, de nem hiszem, hogy ez egy 7 hónapos cicánál előfordulhat, mindenesetre érdemes lenne memutatni a dokinak.
Elképzelhető, hogy pont álvemhes volt, amikor a műtét történt (tehát most is az), ami valószínűleg idővel meg fog szűnni. A játékokat érdemes elvenni tőle. Ha a tejtermelés megindulna, akkor feltétlen gyógyszeres kezelést igényel. Ha megmarad a probléma, akkor az pszichés (viselkedési) eredetű, ebben az esetben tapasztalt kutyakiképzőt javasolnék... Mellesleg, ha 6 napja volt a műtét, a műtétet végző állatorvos kollegával úgyis még fognak találkozni, szerintem neki is említsék ezt a dolgot... Félrevezető ösztönök – álvemhesség >>Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >>
Kedves kérdező! Miből gondolja, hogy ha ennyi állatorvos kollégám, aki látta, vizsgálta a kutyájukat (különösen a szemész állatorvos), nem tudott a kérdéseire megfelelő választ adni, akkor én, így az interneten át majd tudok válaszolni? Rossz hírem van: sajnos nem tudok! Vannak néha olyan tünetek, panaszok, amelyeknek soha nem derül ki az oka, és ezeknél nehéz a gyógyítás, a kezelés is. Úgy néz ki, hogy a kutyájuk jelenlegi baja is ebbe a kategóriába sorolható. Reméljük, mielőbb elmúlik a látászavara és meggyógyul teljesen.
A Corneregellel nem árthat neki, de önmagában nem fogja megoldani a problémát. Meg kellene mutatni állatorvosnak, mert valószínűleg a harmadik szemhéja esett elő, és annak több oka is lehet. Az is lehet, hogy valami idegen test került mögé, amit el kell távolítani. Meg kell nézni, nincs-e szaruhártya sérülése. Ez sokszor csak speciális festékkel mutatható ki.