4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Vízcsere az akváriumbanNem minden hulladék bomlik le teljes mértékben az akvárium vízében. Néhány anyag feldúsulása elkerülhetetlen az akváriumban pl nitrát, foszfor, melyek mérgező hatásúak az élőlényekre. A természetes folyóvizek vagy tavak elsodorják vagy felhígítják ezeket, ehhez hasonló eredményt érhetünk el a rendszeres részleges vízcserékkel.Általában kéthetente kisebb 20%-os vízcserét ajánlott végezni. Ennél nagyobb százalékban már zavaróan befolyásoljuk az a víz biotóp egyensúlyát, ami szélsőséges esetekben réz vagy nitrit mérgezést is okozhat. A vízcserék mértéke és gyakorisága az akvárium méretétől és az akvárium lakóinak számától függ. Kisebb akváriumokban ajánlott hetente, nagyobb akváriumok esetében pedig kéthetente.Túl ritka vízcserék esetén a méreganyagok feldúsulnak, erős algásodás indul meg a vízben, a halak pedig alig vegetálnak. Fontos az utánatöltött víz előkészítése. A klórral és más fertőtlenítő vegyi anyagokkal tisztított víz, a halak nyálkahártyáját agresszívan ingerli. A vízelőkészítő-szerekkel természetes vízparamétereket teremtünk a káros anyagok megkötése mellett. A koncentrátumok hasznos baktériumokat és a halak vitalitását erősítő hasznos anyagokat juttatnak a vízbe. Vízelőkészítő készítményekkel azonnal kiköszöntetjük a klór agresszivitását, megköthetjük a nehézfémeket. Legtöbbször bőrvédő kolloidokat is tartalmaznak, melyek a kopoltyút és a pikkelyeztet védik. Magnéziumtartalmuk serkenti az enzimeket a fejlődéshez, B-vitamin tartalmuk csökkenti a stresszt és segíti az idegrendszeri működéseket. Akvárium vizének ellenőrzése >>Akvárium szellőztetés >>
Macskák nemének megállapítása: Hím A végbélnyílás közvetlenül a faroktő alatt helyezkedik el (ez a nőstényre is igaz); a heréket tartalmazó herezacskó található alatta. A pénisz a herezacskó alsó részében van. Nőstény A hüvely függőleges nyílása csaknem közvetlenül a végbélnyílás alatt helyezkedik el; első ránézésre úgy tűnik, mintha összekapcsolódna a kettő. Lásd az alábbi képet is! (HÍM, NŐSTÉNY) Egy macska, vagy két macska? Kandúrok: stop!
Kedves Alexandra, nagyon sajnálatos eset, valószínű, hogy tacskóbénulása volt a kutyának. A halál okát pontosan megállapítani csak boncolással lehetett volna. Tacskóbénulás nemcsak tacskóknál >>Hogyan kezeljük a tacskóbénulást homeopátiás szerekkel? >> Őszinte részvéttelháziállat.hu
A probléma súlyos is lehet, surgősen keressen fel egy àllatorvost.
Ha a kollega emlődaganatot állapított meg, ami (mint tudjuk) nem jóindulatú, és a műtétet javasolta, akkor erre így látatlanba én sem tudok mást mondani... Az ivartalanítás sokat segít az emlőtumorok kialakulásának megelőzésében, illetve a már meglévő daganatok terjedését, növekedését csökkenti. A tumor eltávolítása és az ivartalanítás ritkán végezhető el egyszerre, bár ezt mindig egyedileg szoktuk elbírálni... A "hány évig", "mennyi esélye", "biztos egészséges lesz" kérdésre nem tudok 100%-os választ adni (de szerintem senki sem), mivel még nem találták fel a daganatok "ellenszerét" (ez lenne a Nobel-díjas kérdés), és hát a biológiában (mint tudjuk) nincs 100%. Viszont ha minél hamarabb végzik el a tumor eltávolítását, és az ivartalanítást, annál kevesebb az esélye a szóródásnak (metastasisnak)...