4376. A legcukibb macskás videó a világon!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A kiscicának a legfontosabb az új otthonba érkezéskor a nyugalom, ha már megszokta az új környezetét, akkor jöhet az önfeledt játék!
A MISINA Mentőcsoport speciális kutyás mentőegységét nagy értékű felszereléssel támogatja meg a Bende Művek.
A világon elsőként hasonlították össze az ember és egy nem főemlős állatfaj agyműködését az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai, és azt találták, hogy a kutya agyában csakúgy, mint az emberében, létezik egy fajtársak hangjaira érzékeny terület.
Tényleg létezik kutya és macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
A keleti sün (Erinaceus roumanicus) Magyarországon elterjedt faj, leginkább a fás, cserjés vidékeken megfigyelhető, lakott területen kifejezetten gyakran bukkan fel.
A tünetet okozhatja túlsúly, de idegrendszeri probléma, vagy más megbetegedés is. pontos diagnózist alapos vizsgálat adhat. Ha a madár nyilvánvalóan kövér, úgy diéta szükséges vitaminkiegészítéssel,ami ajánlott a vedlés miatt is. A kanáriknál viszonylag gyakori a torokatka megjelenése, ami okozhat köhögésszerű tünetet. Ezt szintén szakember tudja megállapítani egy kivizsgálás során.
Üdvözlöm, A görényeknél nagyon gyakori a szőrhullás és a szőrtelen terület rágása is, ezt többféle betegség is okozhatja. Érdemes lenne a görényt alaposan kivizsgálni. Üvözlettel Éva
Kredves Gazdi, csak azt felejtette el megírni, hogy milyen növényt rágott meg a madár, ez ugyanis a lényeg. Ezek a gyakori mérgező növények (macskára, kutyaára, papagájra egyaránt) http://www.haziallat.hu/macska/betegseg-gyogyitas/macska-mergezesek-mergezo-novenyek/5305/ Ha ezek valamelyikéből evett, vigye állatorvoshoz!
Kedves Gazdi! A véres vizeletürítési panaszoknál mindig tisztázni kell a gazdival, hogy milyen vér is az ami ürül. Friss, élénk piros színű, vagy már bomlott, sötét. Az, hogy vér van a vizeletben jelentheti a húgyhólyag gyulladását. Ha a húgyhólyag be van gyulladva akkor egy hosszabb antibiotikum kúrát kell végigszedni a cicának. Persze ha az antibiotikumkúra után is előjön a véres vizelet, akkor érdemes csináltatni egy hasi ultrahang felvételt, hogy egy esetleges húgykő jelenlétéről meggyőződjünk.
Tisztelt Érdeklődő! Elképzelhető, hogy a hím "hibája", ám ez nem tudható biztosan, a vérzés utalhat a nőstény "hibájára" is, sajnos ez bizonytalan. Az ellésnél három dologgal lehet segíteni, az első a nyugalom - a hímtől külön, árnyékos, búvóhelyes lakó-alkalmatossággal; a második (már komolyabb) a kalcium injekció, de ezt ki kell számolni súlyra pontosan; a harmadik az Oxitocin nevű gyógyszer, de ezt csak állatorvos írhatja fel, és (úgy tudom) csak bejegyzett tenyésztőknek adják ki hivatalosan(!). A kalcium -bár nem olyan hatékony, mint az oxitocin- az esetek túlnyomó többségében megoldja a problémát, segít ellazítani az izomzatot. Adható oldatlan pezsgőtablettaként, vagy -emberi gyógyszertárban kapható- fiolából inzulinos tűvel bőr alá. Ugyan így adandó be az oxitocin is, de érdemes megkérni egy állatorvost, hogy mutassa meg pontosan hogyan kell. Bízom benne, hogy nem lesz szükség ilyesféle kezelésekre, és épségben világra jöhetnek az apróságok. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)