4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Kedves Angéla! Mindenképpen azt tanácsolom, hogy mutassa meg a cicát a műtétet végző állatorvosnak, még, ha kicsit kell is rá várni. Mivel a varrat többi rész szépen begyógyult, ezért nem gondolnám, hogy a cica sebgyógyulásával van a baj. Ahogy' a kolléga is említette, nagyon valószínű, hogy valamelyik belső varrat okozza a gondot. Ezt viszont csak egy állatorvos tudja eltávolítani! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Üdvözlöm, Valóban a teknősöknek nincs hangja. Nagy valószínűséggel valamilyen légzőszervi megbetegedése/problémája lehet a teknősnek, érdemes lenne felkeresni, egy hüllőkre specializálódott állatorvost... megvizsgáltatni... gyógykezelni... Üdv-Éva
A kutyák, macskák ürüléke akkor szokott egészen világos (akár fehér) lenni, ha túl sok csontot esznek. Ha nem erről van szó, akkor viszont ezt a kérdést csak bélsárvizsgálat, illetve a cica vizsgálata alapján lehet véleményezni. Keressenek fel egy állatorvosi rendelőt!
Kedves Újdonsült Madárgazdi! A hideg is kilelt a kérdésed olvastán (épp a kérdésből következtetek arra, hogy gyerek lehetsz): rágondolni is rossz, hogy esetleg „megvágnád” a szerencsétlen madárka nyelvét. Beszélni ettől nemigen tanulna meg hamarabb – már csak azért sem, mert vélhetően elpusztulna, még hozzá szörnyű kínok között. Eszedbe ne jusson ilyen butaságot csinálni! A beszédtanuláshoz egészen más kell: elsősorban baráti, bizalmas kapcsolat a madárral, és sok-sok türelem. Garancia viszont nincs rá egyáltalán, hogy a madárka valaha is beszélni fog. A beszédhez külön „tehetség” kell, ami vagy megvan a madárban, vagy nincs. Lehet ő akkor is remek társ és rengeteg öröm forrása, ha soha nem fog kimondani egyetlen szót sem. A madártartásnak nem ez a lényege. Hogy milyen idős a madárka, azt csak nagyon hozzávetőlegesen lehet megsaccolni, a tévedés pedig nem kizárt. Ha küldesz róla jó minőségű képeket, amelyeken jól látszik az orrocskája, szemecskéje, lábacskája közelről, valamint (másik képen) az egész madár is egyben, akkor azt meg tudom neked mondani (talán), hogy gyerek-e még ez a madárka vagy már felnőtt, illetve hogy öreg-e vagy fiatal. Egy madár pontos életkorát csak az tudja, aki tenyésztőtől vásárol, és megkap minden információt. Kérdéseidből arra következtetek, hogy nem vagy nagyon tájékozott hullámos ügyekben – ami nem baj, hiszen pótolhatod. Viszont nem a beszédtanulás most a legnagyobb gondja a madárkádnak: mielőtt ezzel foglalkoznál, előbb nézz körül alaposan a neten, és tájékozódj arról, mik az ő alapvető igényei és szükségletei az elhelyezését, etetését, életmódját, környezetét illetően. A hullámos egy viszonylag könnyen kezelhető madár, de azért távolról sem igénytelen. Ha sokáig szeretnéd élvezni a társaságát, alaposan ki kell tanulnod a vele való foglalkozás, bánásmód csínját-bínját. Kívánok sok örömöt az együtt töltött évekhez: Bukuli Ágnes