4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Kedves Író Úr! Azt gondolom, így nem lehet a kérdést leegyszerűsíteni. Egyetlen emlős állatban (és az emberben) sem csak a hormonok irányítják az anyai ösztönök működését, sőt, ezeknek az ösztönökhöz legkevésbé a hormonoknak van köze. A hormonok csak bizonyos folyamatok elindításban, vagy befejezésében játszanak szerepet. A lényeg a génekben van, így az örökletes folyamatokban, az évezredek alatt kialakult és az adott fajba beivódott viselkedésformákban lehet a kérdés nyitja. Azt gondolom, hogy ebben a témában leginkább az etológusok tudnának Önnek segíteni. Javaslom, keresse meg az ELTE Etológiai tanszékét, bizonyára szívesen segítenek Önnek.
A "sípolással" kapcsolatban mindenképpen jól tenné, ha megmutatná az állatot a kezelő állatorvosnak! Lehet, hogy valamilyen légzőszervi betegség van a háttérben. A kutyák között a hierarchia harc (falkán belüli rangsorban előre kerülés) természetes dolog. Az öregedéssel, vagy esetleges betegségek (legyengülés) esetén a fiatalok megpróbálják ezt kihasználni, és próbálkoznak. Mindenesetre valószínűnek látszik, hogy valami nincs rendben az Ön állatánál, ezért a betegségek kizárása érdekében igen javasolt állatorvoshoz fordulniuk. Ha egészségileg minden rendben, akkor vissza lehet térni az etológiai problémára.
A jelenség okai lehetnek: • a kutya korának megfelelő fizikai és szellemi igényei nincsennek kielégítve ("Mindegy, milyen nagy a kerted, a kutyád számára nem jelent többet egy kennelnél." - Cesar Millan) • a két kutya közötti rivalizáció, pozícióharc stresszét egy fajta pótcselekvésként ilyen módon (is) vezeti le e kutya. • túlzott általános domináns és/vagy szexuális domináns magatartási forma Megoldás: • ivartalanítás • fizikai / szellemi igények kielégítése • a két kutya közötti rangsor beállítása • domináns megnyilvánulások megszüntetése
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó hányás, bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!