4551. Kiútkeresés - értekezés az állatvédelem zsákutcáiról
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
Miközben az elmúlt másfél évtizedben a hazai fecskeállomány fele eltűnt az ereszek alól, a madárcsoport szerepe a klímaváltozás miatt egyre fontosabbá válik az emberek, társ- és haszonállataink egészségvédelme szempontjából.
Szuper és egyszerűen kivitelezhető ötletet találtunk, hogy tovább kényeztethessük szobacicánkat. Itt a házi készítésű macskavakaró!
Vadmentő Állomást épít a REX Alapítvány, ahol olyan sebesült nagyvadakat is be tudnak fogadni, mint az őz, a szarvas vagy a vaddisznó.
Lakberendezési ötletként is megállják a helyüket az alábbi kutyakanapék! Nézd csak!
Kedves Gazdi! Vigye el kutyáját állatorvoshoz, mert ilyen fiatal korban a folyadék- és elektrolitháztartás sokkal könnyebben felborul, vagyis a kölyökkutyák sokkal hamarabb kiszáradnak, mint a felnottek. Jobb esetben csak enyhe torokgyulladás vagy gyomorrontás, "bezabálás" okozza a tüneteket, de elofordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertozés áll a háttérben. Ha az oltási programot is csak most kezdik majd el, akkor a kutyájuk még nem védett pl. a Parvo vírusokkal szemben.
A leírtak alapján azt látom, hogy eddig csak ún. tüneti kezelés történt, ilyen-olyan gyanúk alapján, de sajnos nem derült még ki pontosan az, hogy mi is okozza a hallójárat visszatérő megbetegedését. Amíg ezt nem sikerül valakinek (pl. a 4. állatorvosnak) kideríteni, addig tartós javulás, netán végleges gyógyulás nem várható. Ez lenne a cél, keresni kell olyan állatorvost (rendelőt, szakrendelést), ahol erre irányuló vizsgálatokat tudnak végezni.
Nem írta, de fontos lenne tudni, hogy tényleg rühösségről van-e szó. Hogyan állpították meg? A pontos diagnózishoz uyganis kaparékmintát kellene venni a bőrről és legalább mikroszkópos vizsgálatot kellene végezni első körben. Ha ez negatív lenne, akkor lehet, allergia vagy egyéb bőrprobléma. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak a cicát!
Idegen tárgyak lenyelése után közvetlenül 1-2 órával hánytatással el lehet távolítani a kutyák gyomrából a lenyelt dolgokat (kivéve, ha ezek éles tárgyak, maró hatású anyagok). Paraffin olaj adásával segíteni lehet a kiürülését. Ha gond van, az alábbi tünetek tapasztalhatók az idegen tárgy elfogyasztása után 1-2 nappal: hányás, hasmenés, majd a széklet hiánya, étvágytalanság, hasi fájdalom, púposított testtartás, stb. Ekkor ajánlatos azonnal orvohoz fordulni.
Ha a bélsár lágy és nyálkás, ez vastagbél eredetű hasmenésre utal. Hasmenés esetén érdemes diétás eleséget adni a kutyának, amely könnyen emészthető. Erre a célra sokféle gyárilag összeállított táp kapható az állatorvosoknál.Ha mindezek ellenére sincs javulás, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség (pl. bélsárvizsgálat, vérvizsgálat).