4621. Emlékérmét bocsát ki az MNB az Állatkert fennállásának 150. évfordulójára
Emlékérmét bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Fővárosi Állat- és Növénykert fennállásának 150. évfordulója alkalmából.
Emlékérmét bocsát ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a Fővárosi Állat- és Növénykert fennállásának 150. évfordulója alkalmából.
Magyarország első állatkertje 1866. augusztus 9-én nyílt meg.
A gyapjas mamutok egyik utolsó csoportja azért halhatott ki, mert nem volt elég ivóvizük - vélik amerikai tudósok.
Jelenleg az olimpiai lovas szakágak a díjlovaglás, a lovastusa és a díjugratás. Az összes szakágban mind az egyéni versenyzők, mind a nemzeti csapatok legjobbjait érmekkel díjazzák.
Az emberi és állati antibiotikum közös, és a hatékonyság minél további megőrzése érdekében a humán orvosoknak és az állatorvosoknak is körültekintően kell alkalmazniuk ezeket a gyógyszereket.
Kedves Gazdi! Az angol bulldog fejremegése (vagy bármely más kutyafajtáé is) tipikus parciális epilepsziás roham. A honlapomon (www.kutyaepilepszia.hu) a Videók mappában feltehetően rá fog ismerni az általam epilepszia gondozásba vett és gyógykezelt Arthur nevű angol bulldog betegem rohamtünetére. Üdvözlettel: Dr Kiss Gabriella
Vasfát, mangróvét, szőlőtőkét ajánlanék, mint természetes dekorációk.
A fogváltás miatt nem jellemző a bűzös szájszag. Nézesse meg állatorvosával a cica szájüregét, nincs-e valami rendellenesség benne?
Kedves Laura! Örülök, hogy nyuszitenyésztésbe fogtok, nagyon szép munka.:) Az állatokat érdemes- sőt kötelező- myxomatózis és a vérzéses betegség ellen oltani. Ezt érdemes tavasz előtt megtenni. Ezek a betegségek halálosak és a szúnyogok terjesztik a vírust, tehát a megjelenésük előtt gondoskodni kell az oltásról. Már létezik kombinált vakcina is.:) A nyúl fülét ha szépen tisztán tartjátok nem lesz baj. A nyúl nagyon tiszta állat, mosakszik eleget, de azért hetente nézzetek bele a fülébe.:) Ha figyeltek a fülrühössége elkerülhető.:) Sok sikert...
Kedves Érdeklődő! Valószínű, hogy unalomból rágja, próbálkoztak már toalettpapír-gurigával? Nálunk is voltak ilyen problémák, de a gurigáért cserébe lemondtak a rácsról, viszont sok gurigát "elfogyaszthatnak". A karmokat nagyon nehéz vágni a pici méret miatt, meg lehet kérdezni egy állatorvost, hogy levágná-e. Mi magunk vágtuk a szükséges esetben, de elég óvatosan kell vágni, nehogy megsérüljön a karom beidegzett része. Csak abban az esetben vágtuk, ha már jelentősen visszahajolt a karom, a hosszabbat könnyebb is vágni, amíg nem volt muszáj, addig nem vágtuk. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)