4691. Erzsi for President! Mi szavazunk rá!
Kvízjátékunkban megnyerheted Magyarország leghíresebb macskájának most megjelent könyvét! Puszi, Erzsi A világ macskaszemmel, írta Homonnay Gergely. Olvass bele:
Kvízjátékunkban megnyerheted Magyarország leghíresebb macskájának most megjelent könyvét! Puszi, Erzsi A világ macskaszemmel, írta Homonnay Gergely. Olvass bele:
Ha igaz társra, hű barátra vágyik, biztos lehet benne, hogy a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság Állategészségügyi Szolgálatának Illatos úti telepén megtalálja a 2016. november 26-ai Örökbeadó napon.
E-mailen érkezett: Olvastam erről a nyúl-őz barátságról - s annyira megihletett, hogy egy gyermekverset alkottam. Szeretettel küldöm mindenkinek!
A Magyar Rovartani Társaság idén hetedik alkalommal bocsátja szavazásra, hogy, melyik faj legyen az év rovara a következő évben. Idén is három jelölt közül lehet választani, ők a fecskefarkú lepke, az óriás-énekeskabóca és a nagy szarvasbogár.
A kormány november 8-ai döntése alapján több mint 2 milliárd forintért visszavásárolta a 2004-ben privatizált Mezőhegyesi Ménesbirtok Zrt.-t, majd a korábban is állami tulajdonú Ménes Kft.-vel összevonva, megalapította a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaságot - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden Mezőhegyesen, sajtótájékoztatón.
Az szinte biztos, hogy nem vér, hanem porfirin (fehérje anyagcsere termék). Arra utal, hogy valami szisztémásan nincs rendben az állattal. Füröszteni szabad, csak kímélő állatoknak kifejlesztett samponnal, és óvni kell a szemét, fülét, száját.
Kedves Márta! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Körömvirág tea mellett ugyanolyan jó a kamillavirágból főzött tea. milyen színű a váladék? Ha teljesen fehér, akkor eltömődhetett a könnycsatorna kimenete, vagy több váladék termelődik valamiért pl. huzat érte. Néhány napi teás öblítés (enyhén langyos teával öblíteni és nedves vattával kitörölni utána) helyrehozza. Ha a váladék kissé nyálkás, áttetszős, sárgás, akkor a szeme begyulladt, és ha a tea egy-két nap alatt nem használna, állatorvosnál szemcseppet kell íratni pl. Tobrexet. A tea és a krém nem ugyanaz, szemre krémet nem szabad kenni, a tea jó. (Bőrproblémánál jó a körömvirág krém.) Borogatni sem kell, elég naponta kétszer vagy háromszor öblögetni és kitörölni. Minden minőségű jó, mert ezek kis állatok, az olcsóbb fajta áruban is elég a hatóanyag nekik. Nagy Nóra (tengerimalac tenyésztő)
Látatlanban nem tudom, a kutya mennyire akarja, hogy küzdjenek érte. Amikor már nem érdekli a környezete, a gazdi jelnléte, a séta, az ennivaló, jobb, ha elbúcsúznak tőle. Egy kontroll laborvizsgálat is segíthet a döntésben. Ha a vese működése tovább romlott, indokolt lehet az euthanasia.
Kedves Olvasónk! fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet, az Ön kutyája már kétéves, így már nem biztos, hogy segít, hamarabb kellett volna tenni ez ellen, de talán még nem késő. Tehát hogy felálljon a kutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.