466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
Sajnos a csatolást nem látom. Feltételezem, hogy más eltérést nem találtak a vér laborvizsgálata során, ha cska a Lyme kórt kell kezelni. a betegség lfolyása hosszadalmas. Nyilván szükség van a további fájdalom- és gyulladáscsökkentésre. Porc erősítőt, ami természetes gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, jó, ha adnak neki.Sok féle kondroitinszulfát és glükózaminoglikán tartalmú állatgyógyászati táplálékkiegészítő kapható. Bizonyára vissza kell menniük kontroll vizsgálatra állatorvosukhoz, de ha úgy látják, a kutyus állapota nem javul kielégítően, érdemes előbb visszamenniük hozzá.
Kedves Olvasónk! Az alábbi cikkekben minden kérdésére választ kap: Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? >>(oltások ára rendelőnként változik)Útmutató 8 hetes kiskutyához >>Mit egyen a kiskutya? >>
Kedves Mórocz Gáborné! Szerintem a kacsát, kicsit jobban ki kellene vizsgálni, célszerű lenne első körben egy röntgenfelvételt készíteni a lábáról, és addig nyomozni, ameddig diagnózisuk nem lesz...és annak megfelelően kezelni... üdv-Éva
Egy alaposabb orvisi kivizsgálás ajánlok, mivel ilyen tünetet okozhat a szervi rendellenesség, baktérium-,vírus., vagy parazitafertőzés is. Ha nincs lehetőség alapos vizsgálatra, egy szélesspektrumú antibiotikum kezelés megoldhatja a problémát(pl. Enrofloxacin, vagy Tetran).
Meg van tanítva a kutya arra, hogy érti és tudja a „nem szabad” szavak jelentését ??? Ha nincs akkor miből gondolja, hogy a kutya a „nem szabad” rászólásra abba hagyja azt amit az ingerkörnyezet kivált, amit az ösztöne diktál ? Valószínűleg a jelenség a kutya ivarérettségi korba lépésével lehet összefüggésbe, amely esetleg még a hiányzó falkarangsorra, esetleges elkényeztetéssel egészül ki. Ezeken kell változtatni és a tünetet egy olyan megszakító ingerrel kezelni amelyik erősebb a kiváltó ingernél.