466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
Kedves Móni! Ha teljes biztonsággal kizárható az atka, akkor esetleg elképzelhető még az ágyi poloska, de az csak fiatalon apró, felnőttként elérheti a fél centit is. A kicsik vérrel telten pirosak, viszont vér nélkül átlátszóak vagy fehérek, nehéz észrevenni őket, és a bennük lévő vér emésztettségétől függően lehet majdnem fekete is. Sajnos hirtelen más ötletem nincs, de van egy nagyon jó rovarölő szer, amit állatokon és körülöttük is remekül használható, bár nem a legolcsóbb kategória, ez az insecticide2000. Személy szerint használtam rágcsálókon és macskákon is (mert mindkettőre biztonságos) még ha nem is voltak bogarasak, csak a gyanú állt fenn. Sajnos a rovarok petéje igen ellenálló, és a legtöbb vegyszer nem szivárog át rajta (domestos sem), így többször érdemes lefújni a kis ház belsejét (kb. hetente egyszer egy hónapig, bár 2-3 hétig tartja a hatását), de akár az egész környezetét (akár az asztalt, vagy szekrényt ahol az állat él, mert bármely élősködőről is van szó, a fénytől védett apró zugokban bújnak el, és nagyon nehéz lehet ráakadni a fészkükre. Remélem sikerül megoldani a problémát. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Ha nem túlsúlyos és a végagjai is egészségesek - yorkiknál viszonlag gyakran fordul elő patellaficam - akkor az ugra-bugrálás nem fogja számottevően károsítani az izületeit.
Üdvözlöm, Ormányos medvék elviekben nem tathatók (2010/41) Éppen ezért nem is könnyű a beszerzésük... Egyébként szerintem el kellene őt vinni egy állatorvoshoz, hiszen könnyen lehet hogy a háttérben az állatnak valami más betegsége is van, a másik medve hiányán túl... érdemes lenne alaposan kivizsgálni, nehogy beteg legyen... Üdv-Éva
Vannak állatok, amelyek nagyon érzékenyen reagálnak a környezetükben történt változásokra. Segíteni lehet, hogy fokozatosan elfogadja az új környezetét és vissza álljon a régi rend. Ne legyen vele erőszakos, ne akarja simogatni, ölbe venni vagy bizonyos helyszínekre eröltetni. Türelmesen meg kell várni amíg a macska saját maga közeledik, keresi a kontaktust. Az új élettér egész területén jutalomfalatokkal közös játékra kell motiválni. Átmenetileg az új élettér különböző pontjain kapja meg a cica a napi táplálékadagjait. Bach-virágterápia lehetőség: ’KÖRNYEZETVÁLTOZÁS’ cseppek a www.naturkutya.hu web-boltban.
Ez a T4 érték még mindig a normál hormonszint alsó határának közelében van. Valószínűleg tovább kellene emelni a gyógyszer adagját, de ezt csak állatorvosával történő megbeszélés alapján tegye! A hormonális betegségek gyógykezelésének fontos része a rendszeres kontroll vérvizsgálat és a pontos és egyedi gyógyszerszint beállítás. Eleinte 2-4 hetenként, majd a tünetek javulása után 3-6 havonta érdemes a beteg hormonális állapotát ellenőrizni. Ami mindenképpen jót tehet még a szőrnövekedésnek, ha néhány héten keresztül valamilyen jó minőségű bőr- és szőr kondícionáló vitaminkomplexszel is kiegészítik a kutya táplálékát. Állatorvosa több jó készítményt is tud ajánlani, mert széles a választék.