466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
Kedves Gazdi! Reméljük elvitte állatorvoshoz a kutyát, aki megfelelő ellátásban részesítette!
Meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy a szájüregben van valamilyen elváltozás, vagy sérülés.
A közhiedelemmel ellentétben nem minden leguán kezes. Ha eleve ijedős az állat akkor a lehető legtöbb nyugalmat kell neki biztosítani és a ,,nevelését,, nagyon lassan szabad csak elkezdeni. Segíthet ha letakarja a terráriumot hogy kizárja a zavaró tényezőket és ha már rendesen eszik akkor óvatosan pl. a kedvence kajájával talán sikerül megszelidíteni, erre azonban nincs garancia.
Legvalószínűbb, hogy baktériumfertőzés miatt pusztulnak a fiókák. Feltehetőleg kokcidiózisban. Persze ez még nem egy diagnózis. Ajánlott baktériumtenyésztést végeztetni székletből. Ebben a legtöbb állatorvos tud segíteni, mégha nem is specialista.
A vadszínű(zöld) madár egyértelműen hím. A tarka színváltozat tud meglepetéseket okozni, ezért nem azt mondom, hogy 100%-os biztonsággal tojó, de a kép alapján "majdnem biztos".