466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
Ha sikeres lesz a műtét, akkor hibátlanul fog működni a kutya. De azt javaslom, minden részletkérdésről majd az operációt végző állatorvos ollégát faggassák ki!
Ha nem tudja a kiskutyákat kiszedni és megfelelő alomban elhelyezni, félő, hogy segítséget sem tud nyújtani nekik, elpusztulhatnak. Próbálja meg óvatosan felkeresni a kiskutyákat, remélhetőleg az anyaállatot ez nem stresszeli.
Ehhez hasonló kérdésünk már többször is volt, a válaszokat az alábbi linken olvashatod.
Igen, ajánlott, az előnyökről itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
Ha a madár legalább 10 hónapos, akkor lehetséges, hogy ivaréretté vált és "etetni" kezd. A másik "lehetőség", hogy emésztőrendszeri problémái vannak, ami a kézzelnevelt madarakra fokozottan jellemző. Szervi problémát röngennel, baktériumfertőzést, többek közt bélsárvizsgálattal lehet kimutatni. Vagyis fel kellene keresni egy szakrendelőt.