466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
Sajnos megint csak azt tudom tanácsolni, hogy meg kell mutatni állatorvosnak a hörcsögöt. Az ilyen "puklinak" ugyanis nagyon sok oka lehet (pl. zsír, sérv, tályog, nyirokcsomó-duzzanat, daganat, stb.) és ezt a távolból nem lehet megítélni. (Ha esetleg tényleg az evéstől van, akkor annak az evés után hamarosan el is kell múlni!)
A törpehörcsögök gyakran mosakszanak, de a vakarózása miatt keressen fel vele sürgősen egy állatorvost.
A csincsillák 8-9 hónapos korukban lesznek ivarérettek. Ezután már képesek párzani. (Tenyészérettség még 2-3 hónap!)
Kamillás borogatást javasolnék, ha 1 nap után sem javul, állatorvoshoz kell vinni, aki alaposan megvizsgálja.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.