4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
KEdves Gazdi! A kutyának a hörcsög zsákmányállat, előfordulhat, hogy összeszoknak, de valószínűbb, hogy egyszer a szájában végzi.. javaslom a következő kérdés-felelt elolvasását mielőtt másik állatot szereznek be_ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Sokan hiszik azt, hogy a kullancsellenes szerek valamiféle védőburkot képeznek az állat körül, amelybe a kullancsok már bele sem mennek. Pedig ez nem így van! A különféle szerek két nagy csoportba sorolhatók:1. Az egyik az ún. kontaktméreg, ami csak akkor működik, ha a kullancs (és a bolha is) egy rövid ideig érintkezik a szerrel, összekeni magát vele, és így veszi fel a mérget. Így a kullancsnak (bolhának) egy kis ideig benne "kell" lennie a kutyában ahhoz, hogy elpusztuljon. 2. A másik gyógyszercsoportban a szer a vérrel kering a szervezetben. A mérget a vérszívó az első vérszívás alkalmával veszi fel, és ezután pusztul el. Ebből is az következik, hogy ebben az esetben is találhatunk az állatban élősködőt.Olyan készítmény, ami erőteljes illattal elriasztaná a kullancsokat, nem nagyon van, bár egyes kullancsellenes nyakörveknek van ilyen hatása. Ezek azonban nem az olcsó kategóriából kerülnek ki. Ráadásul minden állatnál más és más módszer válik be: ami jó az egyikben, nem biztos, hogy működik a másikban. Ezt minden kedvencnél egyedileg kell kitapasztalni.A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul az állatba belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában, keresi magának azt a helyet, ahol alkalmas számára a terület a vérszíváshoz. Így legtöbbször eltölt egy kis időt a bőrén, miközben - ha jó szert használunk - van idő összekennie magát a méreggel. Szóval egy szer hatékonyságát nem abból kell lemérni, hogy találunk-e a macskában kullancsokat, vagy sem!
Ilyesmit akkor lehet igazán jól megítélni, ha éppen látja az ember (az állatorvos), mert csak leírás alapján sok a tévedési lehetőség. Ezzel együtt az a gyanúm, hogy itt nem betegségről van szó, hanem egy gyakori jelenségről, ami a csukláshoz hasonló. Ez egy olyan légzési görcs, amit egy hirtelen inger vált ki. Amikor legközelebb csinálja, fogja be a száját és a két orrnyílását egyszerre 4-5 másodpercre. Ez alatt abba kell, hogy maradjon a jelenség. Jelentősége nincs.
Érdemes lenyírnia hosszú szőrt a kritikus helyen.
Tisztelt Érdeklődő! A dzsungáriai törpehörcsögök között létezik egy színvariáció, név szerint winter white, azaz téli fehér. Ez azt jelenti, hogy ha hűvösebbre fordul az idő, vagy sötét helyiségben van az állat, a bunda kifakul, így igyekszik a ragadozók elől elbújni, a világos szín jobban beleolvad a havas környezetbe. Nincsen semmi problémája, és ahogy melegebbre fordul majd az idő, vagy több napsütést kap, a bunda színe visszaváltozik az eredetire. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta) Dzsungáriai törpehörcsög Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd! Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?