4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Látatlanban ilyesmit nehéz megítélni, de valószínűleg gennyes tályog lehetett ez a duzzanat. Ez elég gyakori következménye a verekedéseknek, amikor a macskák megharapják, megkarmolják egymást. A sérüléskor gennyesztő batériumk jutnak a mélybe, ami után kialakul egy helyi gyulladás, gennyesedés. Jó lenne a cicát mihamarabb megmutatni állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! Nagyon sokat foglalkozni vele, tanítani, játszani és nevelni! Valamint nehezen elrágható, de emészthető dolgokat adni neki: marhacsont, préselt bőr, bikacsök, stb. Ellenőrizni kell, hogy a kutyus mennyiségi igényei ki vannak-e elégítve, azaz kap-e elegendő tápot. Ennyi idősen megfelelő a napi háromszori táplálkozás. A viselkedési zavar már nehezebben kiküszöbölhető:le kell kötni a figyelmét. Ez sokszor nem könnyű feladat, de ha a lakásban egy részt megpróbálnak elszeparálni neki, azon belül pedig játékokat elhelyezni az jó hatású lehet. Az utcán egyelőre csak a megelőzés segít, tehát minden kivenni a szájából..
A hasnyálmirigy elégteleneség kezelése a hasnyálmirigy által termelt emésztőenzimek mesterséges pótlásával oldható meg. Minden egyes étkezés után szükséges adni a gyógyszert./pl:Kreon,Mezym forte/Jelentősen javíthatja a kutya állapotát ha megfelelő könnyen emészthető gyógytáppal etetik.
Kedves Érdeklődő! A leírtak alapján sajnos azt kell hogy mondjam, hogy érdemesebb lenne elvinni az almot egy állatorvoshoz vizsgálatra, mint látatlanban találgatni. Több oka is lehet a dolognak. Lehet genetikai eredetű a szőrhiba, de akár gomba, baktérium vagy vírus is, utóbbiak nem feltétlen jelentenek zoonózist, de egy orvosi szemle megkönnyítené a dolgukat. Nagyon esélyes, hogy ezek a "nyirbált" kicsik gyengébbek a többieknél, ezért az is előfordulhat, hogy a mama bántja, lerágja a szőrét (nyulaknál ilyen előfordul). Lehet, hogy az egész problémát megoldaná egy kis vitamin-tuning (pl. Vetri-DMG, Immunovet, vagy Jolovit, Lactiferm-el kiegészítve, ami pedig egy probiotikum, ami segíti a vitaminok felszívódását és hasznosulását.) De ezek így látatlanban sajnos csak találgatások, egy vizsgálat sokkal több eredményre vezetne. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A sérv "visszahúzódására" én nem számítanék. Általában 3 hónapos korban javasolt a műtét. A köldöksérv igazán gondot nem okoz, csak ha kizáródik a tartalom, akkor fájdalmas lesz. Magától sohasem fogelmúlni, legfeljebb bezáródik a sérvkapu és kívül reked a tartalom. Abban az esetben, ha csak zsír (cseplesz) marad benne, nem okoz sem fájdalmat, sem gondot többé. Rutin műtét.