4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kedves Gazdi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel valóban nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) Ha érdekli a tréning, keressen:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/kutyaiskolak/4tappancs-kutyatrener-stefan-siman/220/ Üdvözlettel:Stefan Siman
Kedves Gazdi! Azonnal vigye állatorvoshoz, életmentő lehet!
A tenyésztésre szánt állatokat rendszeresen ellenőriztetni kell állatorvossal. Laborvizsgálat, szerológiai tesztek,hormonális vizsgálatok és ultrahangos vizsgálatok szükség szerint. Önmagában az üresen hagyott nőstény nem hajlamosabb a felsorolt betegségekre, mint a rendszeresen elletett. A nagyobb gond, hogy az ivarzó, de nem fedeztetett nősténymacska viselkedése erősen megviseli a tulajdonosokat, ezért az ivartalanítást megspórolva hormonkészítményekkel kezelik állataikat. Ez viszont ugrásszerűen megnöveli a gennyes méhgyulladás kialakulásának veszélyét. Az ön lakóhelyéhez közel , Székesfehérváron van jól felszerelt állatkórház, amely minden igényt kielégít, de kisebb állatorvosi rendelőket talál Gárdonyban, Velencén is. Tájékozódjon az interneten, mert személyesen senkit nem ajánlhatok, nem ismerem őket.
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy hüllőkre specializálódott állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/ Üdv-Éva
Ilyen előzmények után már nincs veszteni való! Próbálják meg a következő "diétát": vegyenek friss csirkenyakat, azt vágják fel kb. ujjnyi széles karikákra, majd a húsklopfolóval verjék szét annyira, hogy az egészből egy felismerhetetlen csontos-húsos pép legyen. Ezt adják enni a cicának. Legalább 4-5 napon át ezt (pontosabban csak ezt) etessék vele! És kérem, kérdéseket ne tegyenek fel ezzel kapcsolatban, mert nem tudom megmagyarázni. De már sok hasonló esetben bevált.