4711. Helyes karácsonyi reklám: trambulinoznak a vadak
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
A fény- és zajszennyezés negatív hatással van a városi környezetben élő vörösbegyek énekére és viselkedésére Nagy-Britanniában.
A haltani társaság honlapján októberben elindított közönségszavazáson több mint ötezren voksoltak, a harcsa került ki győztesként.
Néhány tanáccsal szeretnénk megkönnyíteni a gazdik helyzetét, így a szilveszteri petárdázás után. Mit tegyünk, ha találtunk egy kutyát vagy ha a miénk veszett el?
Nem kellett sokáig várni az év első újszülöttjére. Santana nevű nőstény zsiráfunk ugyanis már január elsején egy életerős borjúnak adott életet. Az újszülött kora délután jött a világra.
A leírásból nem derül ki hogy sor került-e laboratóriumi vérvizsgálatra ami alapján az emésztőenzim aktivitást mérni lehet. Ha idült hasnyálmirigy elégtelenség alakult ki akkor jobb ha a gyógytápot eszi,de ha ezt nem akkor a házi koszt mellé kiegészítő hasnyálmirigy enzimeket tartalmazó gyógyszereket/ pl.Kreon/ kell adni minden étkezés után.
Helyhiány, vagy ásványi anyagok hiánya is okozhat ilyen viselkedést. Szénát kapjanak, amivel a fészket bélelhetik, különben tollbélelésű lesz a fészek.
Kedves Érdeklődő! Gyakori panasz az Öné.. A fagyos havas éjszakákon kalandozó macskák a falak közelébe húzódnak kissé melegedni, ahelyett, hogy az egereket hajkurásznák. A helyüket meg soká bűzlő módon meg is jelölik. Olvasóink közül is rengetegen panaszkodnak a macskák kellemetlen nyomaira.Ha hetente szappanos, enyhe hipós lével körbecsurgatjuk a házat, előbb-utóbb elkerülik a házat, mert a kényes bunda hamar átveszi ezt a macskák számára borzasztó illatot. De utálják a falak mellé rakott narancs- és citromhéjakat is. Épp most tesztelek sikerrel egy citromfüzért: a hóban maradt lábnyomok bizonyítják, a szomszéd macskái jó egy méterrel görbítettek a pisiösvényen.
Kedves Gazdi! A tegnerimalackák természete különböző, vannak félősebb állatkák, illetve félősebbek a fiatalabb malackák. Előfordulhat, hogy az új helyén fél. Esetleg más helyre került a nagyobb ketrec pl. nagyobb megvilágítást kap esténként? Az egyik trükk, hogy ha kívülről a ketrec egyik felét letakarják törülközővel, az árnyékos rész biztonságot ad, és ott bátrabb lesz a malacka. Ilyenkor az árnyékos részre kell tenni az etetőt, itatót, szénát. Kb 1-2 két után megszokja az új helyét. A tengerimalacok alapvetően társas lények, és a félősebb malackák boldogabbak és bátrabbak lesznek, ha kapnak egy azonos nemű társat. A tengerimalacok kb 10-15 percente bogyóznak és kb 20-30 percente pisilnek. Nem lehet őket szobatisztaságra szoktatni. Ha a végtermék olyan állagú mint szokott, a bogyók kapszulák, a vizelet fehéres, áttetsző, akkor ez normális. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Érdeklődő! A száraz eleség - és ha ráadásul csak az - nem az igazi... Az élő eleség mellett a száraz csak kiegészítésként szerepljen az étlapjukon! Szóval a vitorlás szinte mindenevő, de azért előnyben részesíti az élő eleséget, a jól átmosott tubifexet és a szúnyoglárvát. Ha optimálisan, igényeinek megfeleően tartjuk, akkor körülbelül 11-12 hónapos korában lesz ivarérett. Vitorláshal tartása >>