4766. A kutyákat lelövik, ugye?
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
Vadászterületen senki ne engedje szabadon a kutyáját, mert abból baj származhat: nem lehetne ugyan, de az ebeket ilyen területeken gyakran szándékosan lelövik.
A kamera segítségével betekintést nyerhetünk e ritka, méltóságteljes ragadozó madár család mindennapjaiba, a fészeképítéstől a tojásrakáson és költésen át a fiókák felneveléséig. Láthatjuk a fiókanevelés szépségét és küzdelmes napjait egyaránt.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
Nem csak a profikról fog szólni az idei Budapest Grand Prix nemzetközi kutyakiállítás. Amatőr, de lelkes kutya gazdik is próbára tehetik csinosnak vélt négylábúikat.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
Kedves gazdi! Nagyon nem mindegy, hogy mi miatt nem eszik a cica. Az egyik legjellemzőbb betegségtünet az állat étvágytalansága. Sürgősen ki kellene vizsgálni a cicát! Vigye állatorvoshoz!
A kutya egyértelműen beteg. Vizsgálatra lenne szüksége. A rendelőben valószínűleg van szakszerű asszisztensi segítség. Ha nem tudnak szájkosarat adni a kutyára, még mindig ott a bódítás lehetősége. Így meg lehet vizsgálni, lehet vért is venni belőle. Sajnos a nyirokcsomók duzzanata és a fogyás nem jó jel. Ha a kutya abszolút kezelhetetlen, de láthatóan szenved, bármilyen nehéz is ezt kimondani, az euthanasia a humánus megoldás.
Önmagában az eltérő szemszín nem kóros,talán csak küllembírálatkor okozhat problémát.
A leírás alapján szőrtetűre gyanakszom, de jó lenne megmutatni állatorvosnak. Ő tudni fogja, milyen külső élősködő elleni szert alkalmazzon.
Kedves Kérdező! Megértem az elkeseredését, de sajnos nem tudok semmi okosat mondani. Leleteket csak önmagukban, a hozzá tartozó beteg és a vizsgálati leletek nélkül nem lehet megfelelően értékelni. Ráadásul, ha már 15 állatorvos látta, és az egyetemi klinikán tartott konzílium sem hozott eredményt, akkor ne várja azt, hogy majd itt az interneten valakiben hirtelen világosság gyúlik és azonnal megmondja, hogy mi a kutyája baja. Én biztosan nem vállalkoznék ilyenre, de szerintem más kollégám sem.