4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
Valószínűleg tályog (de látatlanban nehéz megmondani). A lényege az, hogy gyakran előfordul kisebb - nagyobb pofozkodás a macskavilágban. Nemcsak a kandúrok közt. És nemcsak hatalmi harcok idején. A harapás ritkább, de a pofon körömmel megy. A köröm viszont tele van bacival és nagyon pici lyukat üt a bőrön, ami gyorsan be is záródik. Itt a melegágy a baktériumok fejlődéséhez. Pár nap múlva egészen nagy dudor képes fejlődni a sérülés helyén. Ez nagyon fájdalmas és idegesítő a páciens számára. Házilag nem túl sokat tehetünk. Elvileg bekenhetnénk olyan kenőccsel, ami gyorsítja a "beérést", de ugyebár a macska ezt nem igazán díjazza, ezért azonnal lenyalja.Én azt szoktam tenni, hogy gyakran megnyomkodom, hogy találok-e a púpon, valahol puhább területet. Ekkor lehet plungálni.Ez azt jelenti, hogy a doki fog egy vastag rövid tűt és azon keresztül gyakorlatilag leereszti a tályogban lévő savós gennyes váladékot. Jól kitisztítja és lefertőtleníti. Általában antibiotikumot is adnak, biztos, ami biztos alapon.Akármilyen hihetetlen, de ez a művelet nem fáj a cicáknak. Sőt! Nagy megkönnyebbülés számukra az a legtöbbször igen kellemetlen helyen lévő fájdalmas gyulladás góc eltávolítása. Ezért kell megvárni a tályog "beérését", mert ilyenkor a szervezet már körülzárja a fertőzés helyét és szabadulni akar tőle. A puha rész, már az elvékonyodott bőr. Azt jelzi, ahol szabadulni akar a váladék.Azonban NAGYON FONTOS, hogy ezek a gennyes gócok bekerülhetnek a vérkeringésbe és ott bizonyos szervekben, főleg a vesékben szintén kisebb- nagyobb tályogot képezhetnek. Sok macskánál ezek is okozhatnak veseproblémákat. A vérmérgezésről nem is szólva.
Kedves gazdi, Egyedülléthez szoktatás: Az ugatás, rágcsálás, rombolás a kutyák ösztönös reakciója a szorongásra, nem rosszindulatból, bosszúból tesznek kárt tárgyainkban, csupán a stresszt próbálják meg levezetni. A megelőzés első pontja tehát a távollétből fakadó feszültség tompítása. Be kell látnunk, hogy ha a kutyánk nem úgy "működik", ahogy elvárnánk, akkor mindig a saját viselkedésünket kell felülvizsgálni. Fokozatos tréning az egyedüllétre szoktatás. Ez nem azt jelenti, hogy először félóra, aztán egy óra, majd végül három óra – mindig csak néhány perccel növeljük az időt és néha visszafelé is lépjünk, hogy ne azt érezze, egyre többet vagyunk távol. Ha néhány napig tudatosan figyelsz erre "tréningre", később nagyon hálás leszel magadnak – akinek volt már tornádóként romboló kutyája, biztos nem fogja sajnálni ezt a fáradságot. Tévhit, hogy a kutya csak akkor pusztít, amikor túl sok időre hagyod egyedül, általános tapasztalat, hogy a legnagyobb rombolást az első magányos fél órában követik el, így egy rövid bevásárlás után is ugyanakkora rendetlenség várhat, mint egy teljes munkanap után. Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni:• fajnak megfelelő tartási körülmények• szellemi és fizikai igények kielégítése• tanítás, szoktatás• terület leszűkítése• interaktív kutyajáték• étel eldugása• Bach-virág terápia• deszenzibilizáló tréning Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >> üdvStefan Siman4tappancs.hu
A fotó alapján nehéz megoldani a problémát. Valóban lehetséges, hogy megkarmolták, és ez okozhatott egy szemhéjgyulladást, de én feltétlen azt javasolnám, hogy keressen fel egy állatorvos kollegát, hogy megvizsgálhassa, hogy van-e pl. esetleg benne idegentest, ép-e a szaruhártya stb. Enélkül nehéz kiválasztani a megfelelő terápiát...
Kedves Olvasónk! Az első és legfontosabb a mihamarabbi ivartalanítás.A jelenség oka a kutyák közötti rangsor vita. Valószínűleg ´demokratikusan´ egyformának vannak kezelve. A kutyák ezzel szemben csak egy hierarchikus rendszerű falkában érzik jól magukat. Amelyben az egyik kutya előnyöket élvez a másikkal szemben: pld. ez esetben, - kire teszik a pórázt elsőnek, kit szólít a gazdi elsőnek, ki indul el elsőnek, ki ugrik be az autóba elsőnek, ki van a gazdihoz közelebb ? További tanácsokat a következő cikkekben talál: Kutyák összeszoktatása >> A kutya is stresszes, meg is zakkanhat. Hogyan veszed észre? A kutyák testbeszéde Pszichopata a kutyám?
A hányást tünetileg különböző hányáscsillapító gyógyszerekkel lehet ugyan csökkenteni,de sokkal célravezetőbb lenne a hányás okának kiderítése és megszüntetése