4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
Ezek pigmentfoltok, nem betegség jelei. Neki ilyen a bőrszíne.
Kedves Gazdi Én mind a két kutyus bent tartanám, főleg a yorki-t akkinek nem igazán való a kinti lét. Nem tudom van-e bármi ok, ami miatt aggódik az összeengedéstől, de ha igen, akkor jó lenne tudni, h melyik kutyussal van inkább a baj. Az első találkozást érdemes semleges terepen tartani, hogy a bealge ne védje a területét. Utána közösen lehet hazamenni és kezdődhet a befogadás a családba. Itt vannak a neveléshez segitségek: https://youtube.com/c/kutyadumavideo, de ha nem megy akkor érdemes személyesen ellátogatni egy kutyaiskolába, ahol tudnak segíteni. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája
Amennyiben egyedül van tartva és így kizárható, hogy másik állat megsebesítette, akkor nagy esélye van valamilyen élősködőnek (általában atka) ami miatt kikaparhatta. Az atkák elszaporodása az esetek többségében a gyengült immunrendszernek köszönhető, ezért érdemes egy immunerősítő kúrát (Vetri-DMG) tartani amellett, hogy megfelelő élősködők elleni szerrel (atka esetén SH-Rodemectin spot on) kezeljük a hörcsögöt. Azonban okozhatja egészen más is, bőrirritáció, allergia, gomba stb. sőt akár mechanikai sérülés is, ezért mindenképpen jó lenne elvinni egy hozzáértő állatorvoshoz. A megyében a következő orvosokat érdemes megkeresni: Dr. Licskay Tímea, Sopron, htps://www.facebook.com/galoseshorvath Dr. Fekete László, Győrzámoly, http://szigetkoziallatorvos.hu/ Azonban ha van rá lehetőség, érdemes egy kimondottan hörcsögökkel (is) foglalkozó egzotikus állatorvosnak megmutatni. Marsiné dr. Kovács Ágnest javasolnám Budapesten a 18. kerületben. Érdemes addigis - és a jövőben is - lecserélni a poros, allergizáló forgácsot papíralomra, kenderalomra vagy lenalomra. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek
Amennyire a képről látszik, a madár hátán van tollhiány. Ilyet a társa szokott okozni verekedés, vagy párzás során. Folyamatosan figyelemmel kellene kísérni, hogy ez okozza-e, vagy kizárható. Esetleg saját magának szedi ki pótcselekvésként. A tavaszi időszak beindíthatta náluk a szaporodási ösztönöket A tollképzési problémákat okozó cirkovírus (franciavedlés) más tünetekkel jár, ahol a szárny tollazat sérül leginkább. Ásványi anyagokat tartalmazó kavicsos zúzalékot érdemes lenne a kalitba tenni, egy külön tálban, főként a kalcium/foszfor pótláshoz.
A kérdésére nem lehet sajnos egyértelmű és biztos választ adni. A permetező szer a levegővel is átjuthatott a szomszéd kert légterébe, azt a kutya be is lélegezhette, de lehet olyan is, hogy tényleg valami közvetítő anyaggal vette fel. De -és ez is az igazsághoz tartozik- az sem kizárható, hogy a kutya megbetegedésének semmi köze nincs az Ön permetezéséhez. Az, hogy van-e köze hozzá, csak megfelelő toxikológiai vizsgálatokkal lenne kideríthető, de ezeket most már nem valószínű, hogy meg lehetne tenni. Minden esetre legközelebb előre szóljon a szomszédainak, ha permetezni akar, hogy ők egy időre elzárhassák a kutyáikat, macskáikat.