4941. Hóbaglyok érkeztek Debrecenbe
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Több mint 100 ezer, súlyosan veszélyeztetett orangutánt öltek meg 16 év alatt Borneón - számolt be a BBC egy új kutatás eredményeiről.
A házi kedvencek eledelére fordított összeg értékben meghaladta a hatvanmilliárd forintot 2017. február és 2018. január között: kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet hagytak ott a boltokban a magyarok, derül ki a Nielsen kiskereskedelmi indexéből.
A kutyák nem csak saját gazdáikat boldogítják, néhányan az interneten is nagy népszerűségnek örvendenek. Ismerjük meg a menő celEBeket
Nemcsak az embereknél, de a négylábúaknál is beköszöntött a felső légúti fertőzések szezonja: a kennelköhögés egy rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladás, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságot gyakran látogató kedvenceket érint.
A probléma elvileg lehetne kalciumhiánytól, de valószínűbb, valamilyen baktérium fertőzés, például coli baktérium. Széles spektrumú antibiotikum itatása javasolt, ha pár nap után nincs látható javulás, akkor kalcium injekció, és állandó ásványianyag ellátás lehet a megoldás. Antibiotikum kezeléskor az ásványianyagok ronthatják a gyógyszer hatását, ezért nem javasolt egyszerre kezdeni a kétféle kezelést. Ha nagyobb állományról lenne szó kezelés előtt mindenképpen egy baktériumvizsgálatra lenne szükség.
A leírtak alapján valószínűleg a hüvelyből (méhből) ered a "vérzés". Hogy ez a fialás előjele, vagy egyéb ok van a háttérben, ezt állatorvosi vizsgálattal lehet eldönteni. Keressék fel az állatorvosukat az állattal.
Kedves Ági! A cicát mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak, az Ön cicája esetében is lehet általános szervi megbetegedés a háttérben vagy táplálkozási eredetű hiánybetegség. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani.
Kedves Kata! Az álvemhesség ismétlődő előfordulása elég gyakori, különösen, ha már fiatal korban jelentkeznek a tünetek. Természetesen segítenek a tünetek enyhítésében az Ön által leírt módszerek, de megakadályozni nem tudják az álvemhesség visszatérését. Erre vannak szelíd módszerek is, amilyen pl. a homeopátia. Ehhez azonban, - mivel ez egyedi, személyre szabott gyógymód -, javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a kutyus egyedi tünetei alapján választja ki a számára legmegfelelőbb szer(eke)t. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06(20)928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Üdvözlöm. Először is a kép igen rossz minőségű, lehetetlen megmondani ez alapján mi a problémája az állatnak, akinek szerintem sürgősen hüllőkhöz értő állatorvosnál lenne a helye... Üdv-Éva