491. Hogyan párzik a kígyó?
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ha nem látod a képeket, nem hiszed el! Egy mókusanya gondolkodás nélkül nekimegy a nála sokszor nagyobb kutyának, hogy megmentse csapdába esett kicsinyét. Hihetetlen!
Október 11-én, szombaton, Egerben a főiskola előtti téren állati napot rendez a Vidám Mancsok Álltavédő Egyesület. Gyere el Te is!
A madarászokat minden évszak más-más teendők elé állítja. Sokan, amikor vásárlás mellett döntenek, megkérdezik, hogy tarthatják-e madaraikat télen is a szabadban, illetve mennyire kell fűteni rájuk. A hidegtűrő fajok választása jelentősen csökkentheti a díszmadár-tartás költségeit.
Sok kezdő akvarista azzal a titkolt céllal telepíti az algázókat, hogy ezekkel a halakkal megoldódnak az algák elleni küzdelemmel járó állandó gondjaik. Persze tévednek…
Tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. A táplálékot csíráztatott magvakkal teheti változatosabbá, de ebből is csak csipetnyit adva naponta. Egy-egy vékony szelet alma, vagy sárgarépa gyümölcsnek, zöldségnek tökéletesen megfelel, de ahhoz kell némi idő, hogy a madár ezeket eszegetni kezdje. Naponta a friss ivóvíz is elengedhetetlen
Mindenképpen szükség lenne egy mellkas röntgenre és lehetőség szerint egy szív ultrahangos vizsgálatra is a diagnózishoz.
Kedves Gazdi! sajnos ezt így látatlanban képtelenség megmondani, hogy vemehesült-e vagy sem. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja. De több dolog miatt is ajánlott elvinni a kutyát állatorvoshoz! Először is a szuka kutya 2 éves korában lesz tenyészérett, addig nem lenne szabad fedeztetni. Nem írta, hogy mekkora volt a kan kutya, így nem tudjuk, hogy mekkorák lesznek a kiskutyák. Ha nagyobb a kutya, bizony veszélyes lehet! A kutya vemhessége egyébként (általában) 63 napig tart. A vemhesség jelei közé tartozik az étvágy növekedése, a súlygyarapodás és a mellbimbó méretének változása.
Kedves Érdeklődő! Amit a hörcsögén tapasztal az se nem seb, se nem gombás vagy atkás fertőzés. Nagyon valószínűnek tartom, hogy hím a hörcsöge (és most válik felnőtté) - bár nőstényeknél is megfigyelhető - az oldalon található szagmirigyek a "probléma" forrásai. Az, hogy ezek a mirigyek jól kivehetőek, nem jelent semmit. Sötét színű hörcsögöknél általában feketék; világosaknál jellemzően sárgásak, van, hogy a belőle távozó váladék megfesti a környező szőrszálakat. Azért harapdálja és kaparja rendszeresen ezt a területet, hogy a benne lévő sejteket a váladék termelésére késztesse, így beborítva minden tárgyat egyedi illatával, ha hozzájuk dörgölődzik. Aggodalomra semmi ok, ez mindennapos a hörcsögök világában, kezelést egyáltalán nem igényel, hiszen ez természetes folyamat. Eltűnni ugyan sosem fog, hiszen ez a hörcsöglét része. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a kutyát ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen. Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis.