4946. Saját családot szeretne a dögös ötös malaccsalád
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Hogyan mérsékeljem a lakásban a kavargó macskaszőr-gombolyag mennyiségét? Száraz, avagy nedves táppal etessem? Adjak-e neki színhúst? Mit tegyek, ha megeszi a szobanövényt, utána pedig öklendezni kezd? Ezekre az alapkérdésekre, valamint a cicák téli táplálására kerestünk és találtunk válaszokat dr. Fodor Kinga állatorvos, kisállat dietetikus szakértőnél.
Elsőként érkezett meg Afrikából Magyarországra, gemenci fészkébe Tóbiás, a fekete gólya - közölte a Gemenc Zrt. szombaton az MTI-vel.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a lakosság figyelmébe ajánlja a rendkívül egyszerű, ugyanakkor nagyon látványos méhecske hotel, más néven darázsgarázs eszközcsoportot, amivel erkélyen, ablakpárkányon is segíthetjük a szelíd beporzók szaporodását már kora tavasztól.
A Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet főorvosa azt mondta: áprilistól novemberig tart a kullancsszezon, de mivel a nedves, meleg időszakot jobban szeretik az élősködők, a főszezon áprilistól júniusig tart.
Üdvözlöm, Ennek több oka is lehet. Leggyakrabban az van hogy ahogyan az emberek sem egyforma tempóban nőnek, így ők sem. Aztán vannak olyan teknőskék akiknek kevesebb "induló" tápanyag jutott még a tojásban, így nem egyformán kezdik életüket, ezért vannak olyan egyedek akik visszamaradtak a fejlődésben. Mivel ezeket a teknősöket születésük után etetés nélkül egyből becsomagolják és feladják csomagban európa állatkereskedései számára, gyakran nem hálálják meg a hasonló bánásmódot, és megbetegszenek legyengülnek, így nem fejlődnek megfelelően... Mi emberek hajlamosak vagyunk a kereskedésben a legapróbb, "legcukibb" állatot kiválasztani, ez álatalában rossz döntés, hiszen pont ezek a gyengébb életképtelenebb egyedek, akiken sajnos, van, hogy nem tudunk segíteni. Amennyiben jól táplálkoznak, nem betegek, és a tartási körülmények megfelelőek, előbb-utóbb utol kell érje a fejlődésben a társát.. Üdv-Éva
Tisztelt Kérdező! Bár a gyomorpanaszok és a foltos retina közötti kapcsolat tudományosan nem bizonyított, a tünetek alapján erősen feltételezhető a gyomor-bélcsatorna érintettsége. Jó lenne tudni a kutya korát, hogy ivartalanított-e, ha nem, akkor mikor tüzelt utoljára. Mit szokott enni? Elhízott, vagy éppen túl sovány? Mióta jelentkeznek a panaszok? Magától elmúlik, vagy kap ilyenkor valamilyen gyógyszert vagy kezelést? Periodikusan, bizonyos időnként tér vissza, vagy csak hébe-hóba. Lázas-e ilyenkor a kutya? Szokott-e hasmenése vagy csak hígabb bélsara lenni, és ez összefügg-e a rosszkedvvel? És még számtalan kérdésem lenne a vizsgálat előtt. Feltételezésem szerint a leírt tünetek a patkányméreggel nincs összefüggésben, de például valamilyen emészthetetlen szalámivég okozhatja. De lehet hormonális vagy parazitás háttere is. Érdemes tehát a kutyát kivizsgáltatni. Számítani kell arra, hogy szükséges lesz vérvétel és bélsárvizsgálat, hasi röntgen és/vagy ultrahang. Mindenestre kezdje a megszokott állatorvosánál, mert az általa tapasztalt elváltozások jelentősen befolyásolják a vizsgálat irányát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán – Állategészségház, Vértesszőlős
Nem írja, hogy nőstény vagy kandúr, ivartalanított-e.... ezek mind számítanak. Mindenesetre a tünetek alapján előfordulhat alsó húgyúti probléma, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. A hasmenés is lehet a betegség jelem de alapvetően cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet, tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást!
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A lesoványodás, fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.