Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.

A japán táncolóegér génmanipulált kisállat

Az örökmozgó japán táncolóegér kedvelt társállat, a kereskedők is nagyon szeretik. Népszerűségét apró termetének- a kifejlett példány mindössze 7cm és 15 gramm- és táncos lábainak köszönheti. Kifulladásig futkározik terráriumában és a szobában (ha ki merik engedni). Mozgásigényénél talán csak kíváncsisága és szeretetigénye nagyobb. Könnyen barátkozik és rokonaival ellentétben, egyáltalán nem harap.

Örökmozgó hajlama sajnos egy mesterséges genetikai beavatkozás következménye, melynek következtében az állat egyensúly-érzékelése nem megfelelően működik. Ezért az itatásnál fontos tudnivaló, hogy max. 1 cm magasan álljon tálkájában a víz, máskülönben akár bele is fulladhat.

egér, japán, táncolóegér
A japán táncolóegér magában magányos
Piciny testét fehér szőr borítja, melyet fekete vagy bézs foltok tesznek egyedivé. Magas szociális érzékekkel rendelkező állat (magyarul: magában magányos), ezért párban vagy kis csoportban érdemes tartani. A nőstények könnyebben tarthatók, de ha hímet szeretnénk- viszont egércsaládot nem -, akkor az feltétlenül legyen egyedül, ugyanis ha több hím kerül egy terráriumba, akkor gyakoriak lesznek a rangsorért folytatott harcok.

A japán táncolóegér várható élettartama 2-3 év. Hat hetesen válik ivaréretté, és a párzás után 20-22 napra születnek az utódok. Az alomszám általában 7-10, mely az életkor előrehaladtával általában csökken. Az újszülötteket és a mamát az első pár napban nem szabad zavarni, mert az egérmama idegessé és agresszívvá válhat, melynek a kicsik látnák kárát.

A japán táncolóegér a parkett ördöge

egér, japán, táncolóegér
A japán táncolóegér igazi örökmozgó
Tartása egyszerű, csupán megfelelő nagyságú terráriumot igényel (minimum 55 x 40 x 35), hogy táncolási hajlamát kiélhesse. Lakásába faforgácsot vagy papírhulladékot tegyünk be alomként. A japán táncolóegér annak ellenére, hogy szeret a figyelem középpontjában lenni, nem veti meg a csinos kis búvóhelyeket sem - mégiscsak éjszakai állat- melyek elkészítéséhez a műanyag- vagy cserépedények a legjobbak.

A japán táncolóegér - mint minden egér - gyakorlatilag mindenevő, de legszívesebben növényi eredetű eleséget fogyaszt. Kedveli a díszállat-kereskedésben egyszerűen beszerezhető, kisrágcsálók számára készített magkeveréket. De nem sértődik meg, ha néha napján meglepjük dióval, mogyoróval. Az ilyen olajos magvak etetésével - magas zsírtartalmuk miatt - legyünk óvatosak, inkább csak kiegészítő eleségként és jutalomfalatként adjuk. A zöldségfélék és a gyümölcsök is kedvenc csemegéi között szerepelnek. Friss víz mindig legyen elérhető számára, itatóját naponta mossuk, töltsük!

Törékeny jószág, ezért ha szeretnénk felemelni, akkor azt egész testénél fogva tegyük! Soha ne emeljük fel farkánál fogva, ne szorítsuk szorosan magunkhoz, mert ez belső sérülésekhez vezethet. Okos, értelmes állat, még trükköket is taníthatunk neki! A jó bánásmódot pedig szeretetével és kedvességével viszonozza.

Keringőző japán táncolóegér család

értékelés