46. A HELYES MACSKATÁPLÁLKOZÁS (X)
A Gimpet Super Premium olyan teljes értékű táplálék, amely a legkülönbözőbb életszakaszban és a legkülönfélébb életkörülmények között is igazodik a macskánk táplálkozási igényeihez.
A Gimpet Super Premium olyan teljes értékű táplálék, amely a legkülönbözőbb életszakaszban és a legkülönfélébb életkörülmények között is igazodik a macskánk táplálkozási igényeihez.
Ki jobban, ki rosszabbul tűri, de a legtöbb állat nehezen viseli a hirtelen jött meleget. Az állattartónak (ha gondos gazdaként akar eljárni) oda kell figyelnie állatai naptól való megóvására.
Kényes kérdés egy lelkes kertészt kutyatartásról kérdezni. Berci gazdája , Bálint gazda azonban valódi liberális...
Hogyan lesz a macskából kóbor állat, és miként válik belőle áldozat? Lássuk, mit tehetünk a macskák érdekében!
A család internetes állatorvosa mindenkinek válaszol. Vajon a kérdezéssel csak a lelkiismeretünket nyugtatjuk meg, vagy valóban rábízhatjuk magunkat a távgyógyászatra?
Kogának nagy valószínűséggel olyan baja van, ami miatt állatorvoshoz kellene vinni. Sok esetben azért hagyja abba az evést és válik apatikussá, mert betegség vagy bizonyos vitamin- és nyomelemhiány miatt legyengül. Ezeket a problémákat állatorvos tudja megállapítani és gyógykezelni.
Igen, Betadine oldattal vagy kenőccsel lehet kenegetni. Ha nem sebesedik tovább és abbahagyja a rágást, nincs ok aggodalomra, mert lehetséges, csak egy múló duzzanat az injekció helyén. De ha terjed a seb és továbbra is rágja, feltétlenül mutassa meg állatdokinak.
Mindenképpen szükség lenne egy állatorvosi vizitre, ahol el lehetne dönteni, hogy valamiféle betegség okozza-e a lesoványodást. Ha ez kizárható, akkor valószínűleg túlzottan válogatós a kutyus, ami annak köszönhető, hogy megszokta, ha elég kitartó, akkor a legfinomabb falatokat kapja meg és ezért utasítja vissza a legtöbb eledelt. Azért ez utóbbi esetben sem szoktak kórosan lesoványodni az állatok...
Mivel állatoknál - így nyulaknál is - a legtöbb betegség tünete a nem evés, ezért ebből önmagában még nem lehet következtetni arra, hogy milyen betegség okozza az étvágytalanságot. Ezért erre én sem tudok konkrét választ adni. Ehhez az állatot látni kell, tapintani, megvizsgálni, kiegészítő vizsgálatokat végezni (röntgen, vérlabor, ultrahang, stb.) és ezek alapján lehet felállítani valamifále diagnózist, ami alapján kezelni lehet a problémát. Persze be kell vallani, hogy ilyen kistestű állatoknál a kezelések néha sémák szerint zajlanak, mivel a kis testméret (stb.) miatt igen nehézkes sok vizsgálatot elvégezni.
A műtét veszélye megegyezik egy általános műtéti kockázattal, ami főleg altatásból adódik. Ezzel sajnos még a legprofibban végrehajtott műtétek esetén is számolni kell, hisz élőlényekről, élő szervezetekről van szó. Azért egy görényekkel gyakran foglalkozó rendelőben nagyon ritka a komplikáció. Érdemes a műtétet végző állatorvossal is konzultálni, ha bármi kérdés merül fel. A görény viselkedése a műtét után csak pozitív irányba fog változni: nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, barátságosabb lesz. Hasznos lehet megnézni az alábbi kisfilmet is.