5301. Mit találjunk ki szülinapi ajándéknak?
Mindenkivel előfordulhat, hogy nem találja a megfelelő ajándékot egy születésnapra. Hiszen ahogy telik az idő, annál nehezebb igazán találó ajándékot választani valakinek.
Mindenkivel előfordulhat, hogy nem találja a megfelelő ajándékot egy születésnapra. Hiszen ahogy telik az idő, annál nehezebb igazán találó ajándékot választani valakinek.
A létrák kiválasztása során célszerű eldönteni, hogy milyen munkákhoz lesznek alkalmazvaaz eszközök. Érdemes meghatározni, hogy egyszerűbb otthoni munkákra vagy komolyabb,professzionális körülményeket igénylő projektekre lesznek felhasználva. Az alábbi írássegítségével a különböző létra típusok kerülnek bemutatásra, hogy könnyebbenszülethessen döntés az ideális verzióval kapcsolatban.
A biztonságtechnikában népszerű megoldásnak számít az infravörös technológia alapján működő professzionális eszközök használata. Az infravörös sugárzás alapvetően egy elektromágneses sugárzás. Hullámhossza jelentősen nagyobb a látható fényekhez viszonyítva, viszont kisebb a rádióhullámokhoz és a mikrohullámokhoz képest mérve. Az alábbi írásban az infravörös eszközök biztonságtechnikai szempontjai kerülnek összefoglalásra.
Európa lakosságának jelentős foghiánya van, sőt, az még szomorúbb, hogy 10 százalékkörüli az az arány, akiknek már egy saját foguk sincs. Már bárkinek elérhető a fogimplantátum, de persze számolni kell azzal is, hogy nem lesz egy olcsó mulatság.
Egy év két hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte és 27 millió forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezte a Barcsi Járásbíróság azt a nőt, aki több mint száz tacskót tartott Barcson borzalmas körülmények között. Több állatvédő szervezet fogott össze egy évvel ezelőtt, hogy a rémült, beteg, legyengült, alultáplált kutyáknak egy második lehetőséget adjon. A tacskók azóta "bűnjel"-nek számítanak, most végre hivatalosan is örökbefogadhatóvá váltak.
Kedves Érdeklődő! Sajnos ilyen dolgot látatlanban lehetetlen megítélni, hogy csak húzódás, esetleg zúzódás, vagy törés. Javasolnám, hogy keressenek fel egy kisállat specialista állatorvost, aki személyesen meg tudja vizsgálni az állatot, hogy a legmegfelelőbb kezelést kaphassa kedvencük. pl ők jók: http://www.grafdoktor.hu/ Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Olvasónk! Lakásban természetesen lehet tartani nyuszit. Törpenyuszit ajánlom, sok fajta van, válasszon kedvére, cikkünk is van bőven a nyúl tartásáról, gondozásáról. Olvasgassa. Törpenyúl fajták >> A nyúl tartása lakásban >> Mivel és hogyan etessük a nyulat? >> Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? >> Nyúl viselkedése: barátság és unalom >> Hogyan szállítsd és sétáltasd a nyulat? >> Törpenyúl tenyésztők:Dr. Jekkel GabriellaBonus Bunny
Kedves Gazdi! Csak arra tudjuk bíztatni, hogy vigye el a cicáját állatorvoshoz, mert sajnos előfordulhat, hogy valamilyen komolyabb baja van. Azokra az ablakokra, amelyeket rendszeresen kitárunk, feltétlenül tegyünk – vagy tetessünk – szúnyoghálót. Ez az ügyes szerkezet megvéd bennünket a vérszívóktól és a vadászösztön hajtotta macskát is a szobában tartja. Az erkélyre pedig szintén hálót kell felszerelnünk, nehogy egy galamb után vesse magát kedvencünk. Ma már elég sokféle úgynevezett gyermekvédő hálót lehet kapni, amelyik – ha elég sűrű a fonása – alkalmas arra is, hogy megvédje macskánkat, ne váljék belőle repülő cica. Az úgynevezett “rabic” kerítés, a sűrű fonású drótháló is alkalmas a védelemre, ha a gazda képes keretet barkácsolni ezeknek.A közhiedelemmel ellentétben a “bukóra” állított ablak egyáltalán nem baleset-biztos. A nagyon kíváncsi cirmos bizony kierőltetheti, - préselheti magát a résen, és ez is komoly veszélyt jelenthet számára. Részben, mert kipotyoghat a nyíláson, részben, mert beszorulhat.Meg kell tehát akadályoznunk, hogy macskánk a falakon kívül kerüljön. Belül viszont biztosítsuk neki a szeparált toalettet, ami mindig tiszta, az állandóan rendelkezésére álló friss vizet és persze a játék és mozgás folyamatos lehetőségét. A csukott ablak elé állított mászófák – melyek szintén igen változatos formában és fajtában kaphatóak – jó szórakozást nyújthatnak a kíváncsi négylábúaknak. Helyezzünk el a lakásban kaparófát is, ahol kedvencünk karmait élesítheti.
Maga a ketrecrágás, ásás tulajdonképpen sztereotíp (abnormális) viselkedési forma, aminek igen sok kiváltó oka lehet. Például unalom, magány, megváltozott környezet, esetleg betegség. Mivel minden nyuszi egy különálló személyiség, ezért látatlanban nehéz megmondani a konkrét okát, de az biztos, hogy valamiben "hiányt szenved". Megpróbálkozhatunk az étrendjének pici megváltoztatásával, feldobhatjuk a ketrecét játékkal, szerezzünk be neki (ha nincs) nyalósót és rágófát. Ez mind nagyon jó a nyúlnak az unaloműzésre. Próbáljuk valamilyen új, különleges dologgal színesíteni a nyuszi életét. Sok esetben az ivartalanítás is jó megoldás- ha egymás mellett él az anya és a bak, folyamatosan tombolnak a hormonok, hisz a párzási "ösztönt" egymás látványa illata váltja ki.
Kedves Gazdi! Miután a betegség gyógykezelése csak a tünetek enyhítésére szorítkozik, mert a vírusos bántalmak ellen nincsen speciális, hatékony gyógyszer. Így érdemes lenne visszamenni a kutyussal az orvoshoz. Mindenekelőtt gondolni kell a folyadékpótlásról (infúzió). Csillapítani kell a hányást és a hasmenést, a bakteriumos szövődmények kivédésére ajánlatos antibiotikumokat adni. Kedvező hatás várható a görcsoldók, a vitaminok, vérzéscsillapítók (konakion) és májkivonat adagolása után. Szükség lehet a szívműködés és a vérkeringés gyógyszeres serkentésére, ami ugyancsak állatorvosi feladat. A betegség hányással, hasmenéssel járó szakaszában a kutya nem kaphat enni, a folyadékellátás azonban nagyon fontos! Az emésztőszervi tünetek átvészelését követően az állatot diétára kell fogni! Kezdetben burgonyapürét, szétfőtt rizst, később főtt csirkehúst kaphat naponta többször kis mennyiségben a beteg kutya. A biztonság érdekében még a gyógyulást követő héten is folytatni kell a diétát. Mivel a hasmenéses bélsárral a kutya környezete is a kórokozók óriási tömegével szennyeződik, szigorú higiéniás intézkedésekkel nagy gondot kell fordítani a beteg állat környezetében levő kutyák fertőződésének az elkerülésére.