5326. Milyen név illik egy francia bulldoghoz?
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
Manapság az egyik legdivatosabb kutyafajta, a francia bulldog. Ha te is ilyen kiskutyát szeretnél, most adunk néhány ötletet a névválasztáshoz!
A Szarvasi Járási Ügyészség Vádat emeltek egy 28 éves szolnoki férfi ellen, aki még 2016 decemberében lopott el egy nagyértékű Cane Corso kutyát Gyomaendrődről. A férfi később eladta a kutyát egy nőnek, aki szaporítani kívánt vele, hogy a kölyköket eladhassa. Igor eredeti gazdája egy internetes hirdetésben látta viszont eltűnt kedvencét.
Múlt héten ütötte fel a fejét a sertéspestis Budakeszin, azóta a NÉBIH Érdet és a teljes Érdi Járást is fertőzött területté nyilvánította.
Embereket is megfertőzhet a macskákra veszélyes orsóféreglárva. A betegségre a felnőttek és a gyerekek egyaránt érzékenyek. Dr. Fodor Kinga, az Állatorvostudományi Egyetem docense szerint a kutyák esetében már alapvető a féregtelenítés, a cicatulajdonosoknál viszont még fel kell hívni a figyelmet a megelőzésre. A fertőzés első szakasza szinte észrevehetetlen a cicáknál, a szakértők szerint cseppekkel könnyebb megvédeni kedvenceinket a betegségtől.
Már 123 töltőállomáson található ingyenes mikrochip-leolvasó, mely segíti az elkóborolt állatok minél hamarabbi hazajutását. A kezdeményezés indulása óta 450 elkóborolt kutyának próbáltak a benzinkutakon segíteni, és a mikrochip-leolvasóknak köszönhetően az állatok több mint kétharmada vissza is került gazdájához – derül ki a az Állatok Világnapja alkalmából készült kimutatásból.
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz.
Amíg a félelme nem csökken, más területeken sem lehet eredményt elérni. Félelem elleni Bach-virág szert a http://www.4tappancs.hu WEB-BOLTban talál. Második lépésben lehet a szocializáció különböző fokozataiban előre lépni. Barátságos, bújós, bátor macska soha nem válik belőle, tehát az elvárásokat is egy kicsit módosítani kell az állat irányába.
Általános tapasztalat, hogy olyan helyeken, mint a menhelyek is, ahol sok kutya van együtt, lényegében az összes fertőző kutyabetegség jelen van, és sajnos nagyon gyakori, hogy az onnan származó állatok már fertőzötten, esetleg a betegség lappangó stádiumában kerülnek ki onnan. Amit leírt, azok alapján nem sok kétség van afelől, hogy itt is erről lehet szó. A kutyájuknak sürgősen állatorvosi kezelésre van szüksége, ennek hiányában az sem kizrható, hogy elpusztul. Keressenek sürgősen állatorvost!
Tisztelt Vivien. A tartós étvágytalanság, a hirtelen fogyás és a sok vizelet a vese megbetegedésére utalnak, de javaslom hogy találgatások helyett inkább egy vérvétel és laborvizsgálat alapján állapítódjon meg a diagnózis.
Kedves Olvasó! Kérdéseire a válaszok sorban: 1. szőrhullás: Lehet vitaminhiány: Ivóvízbe is tehető vitamin cseppek például a Pet Champion Vitality Rodent. Lehet esetleg atkás fertőzése a deguknak. Ennek kezelésére például az SH-Rodemectin cseppeket javasolnánk, melyet a tarkó bőrére kell csepegtetni. De ahhoz, hogy ez kiderüljön, ajánlatos bőrkaparék-vizsgálatot csináltatni az állatorvosával. 2. A degu hajlamos a cukorbetegségre. Ezért a deguk étrendjében kerülni kell a magas cukortartalmú táplálékokat, pl. az aszalt gyümölcsöket. A friss gyümölcsnek nincs túl magas cukortartalma, ezért a friss zöldség és gyümölcs nem okoz problémát (bár itt is érdemes kerülni a magasabb cukortartalmúakat, pl. málna, szőlő). Friss víz is mindig legyen előttük. Napi kétszer 1 teáskanálnyi degueleség, széna, friss fűféle vagy lucerna, friss répa, uborka, brokkoli, paradicsom, karfiol adható nekik. A sok zsírt tartalmazó eledelt (olajos magvakat) is kerülni kell, mert könnyen elhíznak, ami szintén hajlamosítja őket a cukorbetegségre. Egyelőre még vitatott, hogy a deguk elő tudják-e állítani a C-vitamint, vagy ugyanúgy rászorulnak a C-vitamin kiegészítésre, mint pl. a tengerimalac, ezért érdemes a vizükbe C-vitamint is tartalmazó vitaminkiegészítőt adagolni (pl. Gervivet vitacseppek rágcsálóknak). 3. Csak akkor fogd meg, ha már biztosan nem dobod el!