5371. Úszva partot értek a szeptemberi hurrikánban eltűnt tehenek
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
Életben vannak azok a tehenek, amelyeket szeptemberben a Dorian hurrikán ragadott magával egy észak-karolinai szigetről. A vízbe pottyant állatok kilométereket úszva értek partot.
“Kisült-e már a kalácsom?” - Tulajdonképpen még csak előkészítjük. De az ínycsiklandozó ízek mellé szívből jövő díszes tér, ötletes ajándék és egy fenséges karácsonyfa is dukál. Azt hiszem kijelenthető, hogy a karácsony az év azon ünnepe, amelyet mindenki a legjobban vár. Ilyenkor minden megtelik szeretettel, békével, és elcsendesedik a világ. Nincs ötlete az idei díszítéshez? Szerencsére összeszedtünk néhány hasznos tippet annak érdekében, hogy minden jól alakuljon.
A természet erőforrásai végesek. Ahhoz, hogy a városi életmódunkat továbbra is folytatni tudjuk, és megfelelő kényelemben éljünk, elengedhetetlen, hogy környezetbarát és fenntartható megoldásokat válasszunk. Nézzük, mit tehetünk annak érdekében, hogy az otthonunk biztonságos, természetes és kellemes hely legyen.
Aki kicsit csendesebb, introvertáltabb típus, könnyen érezheti úgy társaságban, hogy elnyomják, nem hagyják szóhoz jutni. Ilyenkor nem mindig a másikban kell keresni a hibát, az is lehet, hogy ő szívesen meghallgatna, de szinte nem is hallja amit mondasz, ezért gondolja, hogy igazából nincs is mondanivalód.
Mindenki máshogy áll az edzés következtében keletkező izomlázhoz. Sokan szeretik, ha úgymond érzik az előző napi megerőltető testmozgás eredményét, mások ki nem állhatják, mivel megnehezíti mindennapjaikat, és hatással van edzéstervükre. Az izomláz a mozgás velejárója, az elkerülhetetlen rossz, mely egy-egy nagyobb megerőltetést követően az elkövetkezendő pár napban az ember társa lesz. De mi is az az izomláz?
Nehéz erről a történetről bármi okos véleményt mondani, leginkább azért, mert csak az egyik oldal elmondásából ismertük meg az esetet. A tapasztalatom szerint ilyenkor sok függ attól is, miről is esett szó (vagy esett-e egyáltalán szó) a kezelőorvosával történt beszélgetésekben. Ha az eddigi kezelések nem vezettek tartós és egyértelmű javuláshoz, akkor tovább kell kutatni az okokat, tovább kell vizsgálni a kutyát. Ha a jelenlegi kezelő orvosainak nem jutnak eszébe továbblépési lehetőségek, akkor esetleg váltani kell, meg kell mutatni másoknak is, vagy el kell vinni pl. bőrgyógyászati szakrendelésre (mondjuk az egyetemi klinikára). Előbb-utóbb csak megszületik a valós diagnózis.
Kedves Gazdi! Igen, általában nem ajánlott fürdetni a malacot, ha bármilyen seb van rajta. De érdekes, hogy a heg 3 hét után sem esett le, a malacoknál azért 2 hét alatt be szokott gyógyulni. Nagyon jó hatású varratoknál, sebeknél a Contractubex gél, jó hámosító, ezzel lehetne kenni naponta kétszer, amíg el nem múlik a heg, jól gyorsítja a gyógyulást. Csak ha meggyógyult, utána fürdetni. Ha valami szennyeződés van rajta, langyos kamillateával le lehet mosni az adott területet. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Gazdi! A kutya allergiás viszketegségének számtalam oka lehet (pollenek, poratkák, gombaspórák, ételek stb.). Ennek kiderítése csak vérből végzett részletes allergia vizsgálattal lehetséges és megoldást is ez szolgáltat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ha a vérömleny következtében kialakult zsugorodás, un: "karfiol fül" jött létre, akkor nem lesz már a régi a füle.
A kutyáknál allergiát válthatnak ki az ápolószerek, az ételek és pollenek vagy rovarharapások is. Az kutyáknál az allergia legfőbb tünetei a szüntelen vakarózás és csúnya kiütések a bőrön. A kortikoszteroid segíthet a viszkető kiütések ellen, de a leghatékonyabb eljárás az, ha azonosítjuk az allergiát kiváltó dolgot, és ezután megpróbáljuk elkerülni, hogy a kutyánk kapcsolatba kerüljön vele. Érdemes lenne megmutatni a kiskutyát állatorvosnak! Érdemes hozzá fordulni:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/dr-szaniszlo-ferenc/284/ Olvass tovább! Bőrgyulladás kutyáknál: mit tehetünk ellene?