5586. A koronavírus miatt örökbefogadókat keres a Szegedi Vadaspark
Több állatkert is bajba került amiatt, mert a koronavírus miatt nem fogadhat látogatókat. Szegeden örökbefogadókat keresnek, akik támogatják az állatkertet.
Több állatkert is bajba került amiatt, mert a koronavírus miatt nem fogadhat látogatókat. Szegeden örökbefogadókat keresnek, akik támogatják az állatkertet.
Egy a magyar állattartók megkérdezésével készült felmérés szerint a háziállatok jelenléte sokat segít abban, hogy könnyebben átvészeljük a kijárási korlátozással járó bezártságot.
Online közvetített fókashow kaliforniai oroszlánfókákkal a koronavírus-járvány miatt látogatókat nem fogadó Nyíregyházi Állatparkban.
Nem lehet tudni hogyan került egy őzbak a nyolcadik kerületi Kálvária tér forgalmas útszakaszához.
A kutyádnál hűségesebb, kitartóbb és jókedvűbb edzőpartnert nehéz elképzelni. Ha ezt a néhány szabályt szem előtt tartod, garantált a közös, önfeledt és nem mellesleg egészséges időtöltés.
A nagytestű növendék kutyákon - különösen ha azok fehérjében dús de ásványi anyagokban/kalcium és foszfor/ szegény táplálékot fogyasztanak a hirtelen növekedés és a lassú csontosodás miatt a csontok szilárdsága átmenetileg nem kellő mértékű lehet. Emiatt a hosszú csöves csontok /comb és karcsont/ átmeneti fájdalmas megbetegedése alakulhat ki amely nem szteroid gyulladásgátlók/pl Meloxycam/ néhány nap alatt meggyógyítható.Értelem szerűen a növekedés befejeződése után ez a betegség már nem fordul elő. DE Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
A hányás, nyálkás széklet, levertség sokféle betegség tünete lehet. A hányadék színe, amennyiben nem tartalmaz alakos elemeket (pl. takarmányt), vagy vért, rendszerint sárgás színű. Ez a szín a gyomorsav (sósavas pepszin) normális színe. A zöldes árnyalat gyakran az emésztési rendellenességben szenvedő kutya (macska) "legeléséből" (fű, gyomok rágcsálása) adódik. Gyakran említik, hogy a hányadék habos. Nos, ez sem valami különleges jel, csupán arról van szó, hogy az öklendezés során a váladék felhabosodik. Hasnyálmirigy gyulladás esetén is lehetnek ilyen tünetek, de ez a betegség - szerencsére - viszonylag ritka. Egyéb emésztőszervi megbetegedésektől a legegyszerűbben vérvizsgálattal lehet elkülöníteni. Míg az emésztőszervi megbetegedések (mint pl. gyomor- bélgyulladás) viszonylag rövid idő alatt gyógyulhatnak, a hasnyálmirigy gyulladás hosszadalmas, "macerás" betegség, nemegyszer végzetes kimenetelű is lehet minden beavatkozás ellenére. Nemegyszer intenzív (kórházi) kezelést igényel, mert a "nulldiétás" állatot mesterségesen kell táplálni (infúziókkal). Gyakori eset, hogy azonosnak látszó tünetek mellett egyszer gyorsan, máskor lassabban, vagy egyáltalán nem gyógyul az állat. Ennek az az oka, hogy azonos tünetek hátterében is sokféle betegség lehet. Hogy miről is van szó, ennek kiderítése az állatorvos feladata. Az ismétlődő hányás, hasmenés az állat kiszáradásához vezethet, ezért igen fontos a folyamatos, rendszeres állatorvosi vizsgálat és kezelés (gyakran szükség van - egyéb gyógyszerek mellett - infúziókra is). Ezért ha nem javul az állat állapota, vigyék állatorvoshoz.
Kedves Gazdi! Nem írta ugyan, de gyanítom, hogy egy ivaros nőstény macskája van, aki éppen ivarzik. Ideje tehát ivartalaníttatni, mert hamarosan lesznek kiscicák - ha kijáró a cica... Tévhitek kedvencünk ivartalanításáról >> Milyen lesz a cica ivartalanítás után?>>
A legtöbb kan - szakszerű táplálás és tartás mellett - 18-22 hónapos korától 8 éves korig tartható tenyésztésben. A legtöbb szuka - az első tüzeléstől számítva - 6 havonként ivarzik, de ez az időszak lehet rövidebb (5 havonként), vagy hosszabb (7 havonként). Első ivarzáskor (7-10 hónap) a szuka már ivarérett, de távolról sem tenyészérett! Szervezete még nem alakult ki teljesen, ezért az idő előtti pároztatás megakadályozza a fejlődését, mivel a magzatok használják fel a testének felépítéséhez szükséges tápanyagokat. Sőt! A kölykök is megsínylik, tekintettel arra, hogy az anya nem képes elegendő tejet biztosítani számukra. A második tüzelés idején 14-16 hónapos korában még túl fiatal, viszont a harmadik koslatáskor - 20-22 hónapos korában - már idősebb, mint az ajánlatos 18 hónapos fedeztetési kor. A szuka akkor tenyészérett, amikor eléri felnőtt testtömegének háromnegyed részét. Érdemes tehát kivárni a szukának ezt az állapotát, és csak ezután pároztatni. Ez az időpont a harmadik tüzelés! Nyilvánvaló, hogy a másik véglet sem megfelelő, vagyis túl sokáig várni a tenyésztésbevételre, mivel a szuka hormonális élete zavart szenved, esetleg nem fogamzik, vagy ha mégis, akkor nehéz ellés vár rá, sőt nem képes szoptatni a világrajött kölyköket, mert nincs elegendő teje.
Kedves Gergely és Szotyi! Igen, adhatók a hagyományos gyógyszeres kezelés mellett is a cikkben említett homeopátiás szerek. Heveny esetben naponta 3x adandók a tünetek javulásáig; egy adag Szotyinak 3 golyócska egy kevés vízben feloldva. Hosszútávon - a kiújulás megelőzése érdekében - azonban egy ún. alkati kezelést javaslok kedvence számára, mely már mindenképpen egyedi kezelést igényel. Ilyenkor igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen Szotyi. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok Szotyinak: Dr. Kopócsi Andrea