581. Illegális sípályák veszélyeztetik Európa legnagyobb barnamedve-, hiúz- és farkas-populációját
A síparadicsomok felépítése, az utak és infrastruktúra kialakítása az élőhelyek feldarabolásával, megszűnésével jár.
A síparadicsomok felépítése, az utak és infrastruktúra kialakítása az élőhelyek feldarabolásával, megszűnésével jár.
Növényevő halak mellé általában az Anubias-féléket, a Microsorium pteropust, a Cryptocoryne aponogetifoliat és az Aponogeton crispust/undulatust szokták tenni.
A nyitott röpdék ellen, melyek egyáltalán nem fűthetők fel, elsősorban az szól, hogy semmi sem garantálja, hogy nem lesz borzasztóan hideg...
Mit tehetünk, ha a macskánk már megfertőződött? Hogyan kezeljük, és legközelebb hogyan előzzük meg a megbetegedést?
Kevés növény bírja ki a terráriumi körülményeket, de azért találunk olyanokat, amelyek nagyon szépen fejlődnek, növekednek, sőt virágzanak is.
A változásokat egyik állat sem szereti, költözéskor, új bútor vagy új szőnyeg esetén előfordulhat ez a reakció. A probléma, - részben, - dominancia, tehát jelölés is lehet, tehát mielőbbi ivartalanítást javaslok (a leveléből ez nem derült ki). A megszidás itt sem működik. Tehát inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Mossák fel a baleset színhelyét szénsavas vagy szappanos vízzel, majd jól öblítsék le. Mosószerként alkalmazzanak ecetet, illatos szappant, szájvizet vagy molylepkeriasztó sprayt.
A kisemlősök sokfélék, így szelídíthetőségükre nézve sem lehet általános megállapítást tenni. Egy részük mindenesetre könnyen megszelídíthető, és kézbe vehető, a harapás veszélye nélkül. Általában az egészen aprócska fajok nehezebben létesítenek kapcsolatot az emberrel : az egér elbűvölő kis jószág, és megfelelően tágas terráriumban izgalmas viselkedésformáikat figyelheted meg.. Szelídítési praktikák: Ne ijeszd meg ! Az egyik legfontosabb dolog, hogy soha ne ijessz rá az állatkára, a legtöbb kisemlős ugyanis ilyenkor harap. Soha ne érintsd meg alvás közben; ha szükséges, kelts egy kis zajt, ébreszd fel vele, és csak amikor már látja, hogy a gazdája az, akkor nyúlj hozzá ! Ne markold meg ! A kisemlősök rettenetesen félnek attól, ha szorosan megmarkolják őket, ez ugyanis a ragadozót idézi fel bennük. Ezért az állatkát mindig óvatosan fogd meg, úgy, hogy ő maga is kapaszkodhasson vagy megvethesse a lábát a kezeden. Ha még nem bízol meg benne igazán, használj eleinte bőrkesztyűt. Természetesen előfordulhat, hogy valamiért szorosan kell tartani az állatot; ilyenkor a tarkóján kell összecsippenteni a bőrt, a lábakat pedig lefogni. Ezt a fogást azonban tartogasd az állatorvosi vizit számára ! Az egeret csupasz farkánál fogva is megragadhatod. Ne hajkurászd ! A legtöbb állat nem szereti, ha kergetik. Ha nem hagyja magát megfogni, inkább csalafinta csellel csalogasd be egy kis kartondobozba, s azzal együtt (vagy akár a házikójával) emeld ki a terráriumból. Ne dugd be az ujjad ! Alapszabály, hogy soha semmilyen állat ketrecébe ne dugd be az ujjadat a rácson. A bedugott ujjat az állat tápláléknak nézheti, vagy magánterületét féltve is beleharaphat. Jutalmazás. Megjelenésedet igyekezz mindig kellemes élménnyé tenni az állatka számára. Ha megszokja, hogy mindig egy jó falat üti a markát, valahányszor felbukkansz a ketrece előtt, hamar megkedvel majd. Az intelligensebb rágcsálókat jutalomfalattal akár kis produkciókra (pl. kötélmászás) is ráveheted ! Büntetés. A legtöbb kisemlősnél büntetéssel semmit nem tudsz elérni, ráadásul olyan aprók, hogy a legkisebb testi fenyítés is végzetes lehet számukra. Rendszeres foglalkozás. Ha azt akarod, hogy az állatkád tartósan szelíd maradjon, foglalkozz vele mindennap, de legalábbis ne hagyj ki hosszú szüneteket ! Minél fiatalabb korban kezded el a kézhez szoktatást, annál biztosabb a siker.
Kedves Imre! Van egy homeopátiás feszültségoldó / nyugtató hatású készítmény: SEDATIF PC, amiből alkalmanként egy tablettát oldjon fel egy kis mennyiségű (pár ml!) vízben, és úgy adja a kutyus szájába. Ne tegye bele semmilyen ételbe, mert úgy nem fog működni! Ha ez nem oldaná meg egy-két hét alatt ezt az extrém félősségét, akkor az eset megoldása egyedi kezelést igényel. Ilyenkor igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy egy ténylegesen hatásos szert találhassunk kedvencének. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A le nem szállt here bárhol lehet (még a hasüregben, vagy félúton valahol a lágyékcsatornában), és legelőször is azt kellene tudni, hol van, hol kell keresni. Ezért nem kedvelt műtét ez, mert ha nem lehet megállapítani, a fél hasüreget át kell kutatni utána. De nem is biztos, hogy szükség van a műtétre. Ha mégis, akkor azt majd akkor is lehet műtéttel orvosolni, amikor esetleg problémát okoz. Nem kell tehát kapkodni! Nagy esély van arra, hogy ebből a helyzetből soha semmi hátránya nem származik majd a kutyájuknak. Egy dolog van csak, ami nem ajánlott, ez pedig a fedezése (pároztatása), mert ezt a hibás tulajdonságot örökíteni fogja az utódaira, amit nem feltétlenül kellene "elkövetni".
Kedves Gazdi, a legjobb ha visszaviszi a cicust megmutatni, de maga a trauma is okozhatja ezt a kedvetlenséget, bágyadtságot, vagy akár a fogak elvesztése is. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.