6116. Két év után szabadítottak meg egy szarvast egy gumiabroncstól a nyakán
Több mint két éve kóborolt egy hím szarvas a nyakán egy gumiabronccsal Coloradóban, míg meg nem szabadították tőle.
Több mint két éve kóborolt egy hím szarvas a nyakán egy gumiabronccsal Coloradóban, míg meg nem szabadították tőle.
Az élőhelyek eltűnése, az intenzívebbé váló mezőgazdaság, a források túlzó kihasználása, a környezetszennyezés és a fenntarthatatlan erdészeti gyakorlat okozza a csökkenést, amelyet a klímaválság gyorsít fel.
Folyton nyomtatott címkékbe „botlunk”. Találkozunk velük az önkiszolgáló boltokban a reggeli pékáru megvásárlásakor, a zöldséges pultnál és a friss felvágott vagy húsáruk csomagolásán.
A konyhában végzett tevékenységek legtöbbje bizony szennyeződésekkel jár. Ha gyümölcsöt hámozunk és szeletelünk, kifolyhat a leve. Ha főzünk, kifuthat, kifröccsenhet az étel. Nem beszélve a felszálló páráról, ami a konyhabútor szerkezeti épségét is veszélyeztetheti.
Már úgy érzed, hogy mindennel készen állsz a fürdőszobád felújításával? Itt az ideje hátradőlni? Az összes szaniter a helyén, minden apróság beszerezve, szőnyeg a padlón, tükör a falon, polcok megtömve kozmetikumokkal és piperékkel? De tényleg mindenre gondoltál?
Adhatja, csak ez a humán gyógyszer nem olyan széles spektrumú, mint a kutyáknak kifejlesztett féreghajtók, amik általában többféle hatóanyagokat tartalmaznak, úgyhogy én inkább az állatorvosi készítményeket javasolnám. Ha pedig a kutyus sovány, fogy, akkor feltétlen keressen fel egy kollégát, mert a hátterében többféle probléma, betegség állhat...
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Kedves gazdi! A kutyát ivartalaníttatni kellene >> illetve nevelni, olyan lesz a kutya, amilyen a gazdája, ha nem neveli, nem lesz "jó"... Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >>Arról lesz szó, hogy mi az, amit a kutyánknál mindig be kell tartatni, hogy megértse, mi vagyunk a falkavezérek, és ő az utolsó a rangsorban. Videóval! Hogyan legyek falkavezér? - 2. rész>>Folytatjuk cikksorozatunkat, jöjjön néhány konkrét példa: lássuk, mit tehetsz azért, hogy kutyád falkavezérként tekintsen rád! Etetés, séta, játék: csupa olyan esemény, ahol számít, hogyan viselkedsz négylábú társaddal! Sőt: nem mindegy, melyikőtök megy ki először az ajtón! Hogyan legyek falkavezér? - 3. rész >> A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki! Hogyan legyek falkavezér? - 4. rész >>Ha a kutya rosszat csinál, meg kell büntetni. De nem ám a régi módszerrel! Csak semmi erőszak, semmi kiabálás, semmi verés! Létezik egy sokkal jobb módszer: próbáld ki, hatásos! Cikksorozatunk 4., befejező részében a rosszalkodó kutyákkal foglalkozunk.
Több oka is lehet, a gyakori hányásnak. Sokszor túl "erős" a takarmány. Ez azt jelenti, hogy túl zsíros, hirtelen terheli a gyomrot, vagy az is lehetséges, hogy a száraz táp túl hamar duzzad a gyomorban és az ebből kialakult feszítés miatt könnyít magán a kutyus és hány egyet. Ez utóbbi gyakran a habzsoló evések után tapasztalhatjuk. Manapság pedig egyre gyakoribb, hogy a táp valamelyik összetevőjére allergiás a kutyus és ez is okozhat hányást. Ma már kaphatóak szenzitív, vagy érzékeny emésztésű kutyáknak gyártott tápok. Azt javasolnám, hogy ezeket a tápokat ne takarmányboltban, hanem állatpatikában vásárolja meg, ahol gyógytápot forgalmaznak. Kisebb kiszereléseket is vehet, így tehet velük próbát, hogy ízlik-e a kutyusnak. Alapvetően a száraztápok összetétele jobb mint a nedveseké, de a száraztáp okozta dagadás és gyomor megterhelés ellen kipróbálhatná, hogy keveri a kétféle táptípust. Én azt javaslom tehát, hogy próbálkozzanak száraz gyógytáppal és keverjék nedves takarmánnyal. A hányás másik gyakori oka szokott lenni a gyomorégés, ami azonban az Ön által tapasztalt hányásoknál gyakoribbakat jelent, tehát heti 3-4 alkalmat is. Ilyenkor szoktam emberi gyomorvédőt kiírni (pl.: Quamatel mini - az adagot állatorvos állítja be ). Szerintem első próbának maradjunk a gyógytápnál és ha ennek ellenére hányogatna a kutyus, akkor meg lehet próbálni az említett készítményt.
A teknőst sürgősen állatorvoshoz kell vinni! A szemduzzanat ékszerteknősöknél nem gyulladás, hanem A-vitamin hiány miatt szokott lenni leggyakrabban. Nem írta, hogy mennyi idős a teknős, és nem puhult-e meg a páncélja. Az ékszerteknősöknél nagyon fontos a megfelelő táplálás és kalcium ellátás, táplálékának 90-95%-át egész (csontos) kishalak alkossák! Ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényeket. A fiatal és lábadozó teknősök vize kb. 28 C fokos legyen. Vízkő ellen legközelebb legegyszerűbb ecetet használni. Etetés:A teknősök a szabadban sokmindent megesznek (csigák-lárvák, rákok, halak, stb stb) ha ezt ledarálnánk és összehasonlítanának összetételét egy egyben lefagyasztott kicsiny halacskáéval azt kapnánk, hogy nagyjából a kettő megegyezik. Ezért van az (és a gyakorlat is ezt mutatja) hogy a teknősök az egyben lefagyasztott (majd felolvasztott kishalból) álló monodiétával teljesen jól elvannak. Nincsen szükségük egyébre. A kishal agya-belei-mája mind tartalmazza a szükséges anyagokat. Hüllőszakértő állatorvos:http://www.exopet.hu