6351. Kutyaápolás otthon: ez a 7 legfontosabb kutyaápoló szer, amit érdemes beszerezned!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
A cicák bundájának és karmainak ápolása nem pusztán esztétikai kérdés! Fontos, hogy megfelelően ápold a macskádat, ehhez adunk most egy kis segítséget.
Vannak olyan régóta élő táplálási tévhitek, amik a mai napig a köztudatban élnek, pedig nem tesznek jót a cicáknak. Elmondjuk, mivel etesd a cicádat, hogy egészséges legyen!
Addig rendben van, hogy dugulás és az is érthető, hogy kis kedvencek, de hogy jön ez a két téma össze? Abszolút jogos a kérdés, és sokan tényleg nem is gondolnák, hogy milyen szoros kapocs létezik e két, látszólag teljesen különböző terület között. Azért érdemes erről minél többet, minél többször beszélni, mert így talán megelőzhetővé válnak azok a katasztrófák, amikhez a figyelmetlenség és az informáltság hiányának kettőse vezetnek.
Az év utolsó napja a legtöbb kisállattartónak fejfájást okoz. Az ilyenkor szokásos tűzijátékozás és durrogtatás a legtöbb vad- és háziállat számára óriási stresszforrás. A szilveszter éjszaka gyakran rosszul végződik, január elején rekordszámú macska és – főleg – kutya kerül a menhelyekre, és legalább ugyanannyi eltűnt házikedvencet kereső poszt és szórólap lát napvilágot. A szomorú esetek nagy része azonban megelőzhető, ha tisztában vagyunk vele, hogyan vigyázhatunk házi kedvenceinkre.
Látatlanban nem tudom, hogy fogköves-e a cica, de ha két orvos látta, valószínűleg nem az. Lehet, hogy még kezdődő stádiuma látható, a plakk felrakódás. Előfordul, hogy kellemetlen szagot okozó baktériumok szaporodnak el a szájüregben. Erre van jó gyógyszer,de nem hiszem, hogy leírhatom a reklámozás szabályai miatt. Állatorvosa tudni fogja mit kér. Cica szájüregi megbetegedésére való antibiotikumot keressen ( spiramycin+metronidazol a hatóanyaga)
Sanos ezt a kérdést látatlanban nem lehet elbírálni. Általában a térdkalács ficama szokott ilyen tünetet okozni,amit enyhébb esetben egy egyszerű,súlyosabb esetben egy bonyolultabb műtéttel lehet gyógyítani,magától nem gyógyul meg.
Mivel ez nem orvosi probléma, hanem pszichés/viselkedésbeli, kérdezzen megy egy kutyakiképzőt, hátha találkozott már ilyen esettel, illetve hogyan sikerült azt megoldania. Az új kutya nem biztos, hogy segíteni fog...
A tavalyi eredmények teljesen jók, az ideieknél valóban enyhe májelégtlenségre utaló enzimértékek vannak, de nem tudok semmit a kutyáról, milyen idős, nincs -e más alapbetegsége?pl. cukorbetegség vagy egyéb hormonális betegség következtében, elhízás miatt a máj elzsírosodhat és az is okozhat ilyen eredményket. Ilyenkor önmagában nem elég csak a májbetegséget kezelni, hanem az alap okot is meg kellene szüntetni. A májbetegeknek való diétás táp véleményem szerint a legegyszerűbb megoldás és mellé kérjen valamilyen májvédő gyógyszert. Több féle is van forgalomban az állatpatikákban és az állatorvosoknál. Bármelyiket választhatja, amelyik szimpatikus. Vannak paszták, tabletták, kapszulák.
Legfontosabb, hogy ne hagyják felügyelet nélkül a két állatot, ha nincs köztük a ketrec rács. Másrészt megjegyezném, ha a kissándor kalitja állandóan a képen látott módon a földön van, úgy ez állandó szorongást, bizonytalanságot fog számára okozni. A papagáj akkor érzi magát biztonságban, ha ülőrúdján kapaszkodva, legalább a gazdája fejével egy magasságban van.