61. Macskakiállítás a Lurdy Házban
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Az afrikai sügérek közel egy évszázada díszítik Európa és Amerika akváriumait, és hazánkban is egyre több fajuk található meg. Népszerűségük nem a véletlen műve.
A barna diszkoszhal (Symphysodon aequifasciata) testén kilenc függőleges, sötétebb csík található, melyek közül egy a fejen és a szemen is keresztül megy. Ez a legsötétebb, majdnem teljesen fekete.
Az ékfoltos razbóra (Rasbora heteromorpha) Malajziában, Thaiföldön, Kelet-Szumátra szigetén őshonos. Az ékfoltos razbóra azonnal felismerhető az oldalán elhelyezkedő, a faroknyélen elvékonyodó, háromszög alakú, kékesfekete foltjáról.
Murénák. Sokféle színváltozatuk beszerezhető: fehér-fekete kockás vagy, kék-sárga szalagos muréna. Sokan félnek tőlük, talán, mert a kígyókra hasonlítanak?
KEdves Érdeklődő! Nem teljesen tiszta, hogy a pikkely lehet fehér vagy fehér pöttyök jelentek meg (mert az valószínűleg darakór). mindenesetre valami általános fertötlenitővel, pár cseppel meg lehet próbálozni ( pl. malachitzöld)
Ritkán ugyan, de előfordulhat. Előhasi- első ellő- anyáknál gyakoribb. A nyúl ellés előtt sokkal több vizet fogyaszt, mint előtte. Ha a megfelelő vízmennyiséget nem kapja meg, ezt pótolhatja a fiókákból. Vagy tapasztalatlan anyaként elsőre ilyen előfordulhat.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.
Kedves Dominika! Ez lehet betegség jele éppúgy mint izgatottságé is, amennyiben a teknős egyébként jól van, szerintem nem kell állatorvoshoz fordulnia, ha viszont egyéb tüneteket is mutat mindenképpen keressen fel egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost. Üdv-Éva
Ha nincsenek élősködői, akkor sajnos előfordulhat, hogy allergia... A legjobb az lenne ha látná allergiákra specializálódott állatorvos és vele meg tudnátok beszélni, mit tegyetek. Nem a tünetet, hanem az okot kell megszüntetni ilyenkor (mindenféle krémmel találgatásra kenni nem szabad, félrekezeléssel még többet ártunk). Ki kell derítenek mi okozza. Melós, de megéri! Ha sikerül megszüntetni az okot, bár ez a jövő zenéje, mivel általában ez hosszadalmas folyamat, akkor pótcselekvésként megmaradhatnak mozdulatok (pl: lláb- vagy farokrágás) ilyenkor vonjátok el róla a figyelmét hirtelen hangokkal és játékkal. (ui.: Az én kutyám is allergiás, ő a szárnyasokra és a bolhákra. Amíg nem tudtam, gyötrelem volt nézni, hogy szenved, vakarózik, rágja a lábát, rázza fejét és dörzsöli magát a falhoz naphosszat. Ezek most odafigyeléssel megszűntek.) A központi fűtés a kutya bőrét is szárítja, ilyenkor fokozottabb a bőr reakciója is. Párologtatás neki is segít. Dr. Szaniszló Ferenc végez allergia vizsgálatot:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/dr-szaniszlo-ferenc/284/