7166. A lopás jogi megítélése
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
Ha valaki jogtalanul elvesz valaki mástól idegen dolgot, az a törvény szerint lopásnak minősül. Három dolognak kell ehhez egyidejűleg érvényesülnie – a dolog idegen, ingó és értékkel bíró legyen.
A mai vállalkozások számára az a legjobb stratégia, ha minden lehetséges módon megkülönböztetik magukat a versenytársaktól. Az egyik ilyen megoldás lehet az egyedi ragasztószalag használata.
A kaprófa (vagy más néven "karomfa", "kaparófa") a macskák számára több szempontból is hasznos és fontos eszköz. De milyet válasszunk?
Az akvárium megvilágítása kulcsfontosságú a benne élő halak egészsége, a növények fejlődése és az esztétikus megjelenés szempontjából is.
Új hímoroszlán érkezett a ljubljanai állatkertbe, miután Maksimust, a korábban az állatkertben élő 15 éves oroszlánt 2024-ben el kellett altatni rossz egészségi állapota miatt.
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz.
Amíg a félelme nem csökken, más területeken sem lehet eredményt elérni. Félelem elleni Bach-virág szert a http://www.4tappancs.hu WEB-BOLTban talál. Második lépésben lehet a szocializáció különböző fokozataiban előre lépni. Barátságos, bújós, bátor macska soha nem válik belőle, tehát az elvárásokat is egy kicsit módosítani kell az állat irányába.
Általános tapasztalat, hogy olyan helyeken, mint a menhelyek is, ahol sok kutya van együtt, lényegében az összes fertőző kutyabetegség jelen van, és sajnos nagyon gyakori, hogy az onnan származó állatok már fertőzötten, esetleg a betegség lappangó stádiumában kerülnek ki onnan. Amit leírt, azok alapján nem sok kétség van afelől, hogy itt is erről lehet szó. A kutyájuknak sürgősen állatorvosi kezelésre van szüksége, ennek hiányában az sem kizrható, hogy elpusztul. Keressenek sürgősen állatorvost!
Tisztelt Vivien. A tartós étvágytalanság, a hirtelen fogyás és a sok vizelet a vese megbetegedésére utalnak, de javaslom hogy találgatások helyett inkább egy vérvétel és laborvizsgálat alapján állapítódjon meg a diagnózis.
Kedves Olvasó! Kérdéseire a válaszok sorban: 1. szőrhullás: Lehet vitaminhiány: Ivóvízbe is tehető vitamin cseppek például a Pet Champion Vitality Rodent. Lehet esetleg atkás fertőzése a deguknak. Ennek kezelésére például az SH-Rodemectin cseppeket javasolnánk, melyet a tarkó bőrére kell csepegtetni. De ahhoz, hogy ez kiderüljön, ajánlatos bőrkaparék-vizsgálatot csináltatni az állatorvosával. 2. A degu hajlamos a cukorbetegségre. Ezért a deguk étrendjében kerülni kell a magas cukortartalmú táplálékokat, pl. az aszalt gyümölcsöket. A friss gyümölcsnek nincs túl magas cukortartalma, ezért a friss zöldség és gyümölcs nem okoz problémát (bár itt is érdemes kerülni a magasabb cukortartalmúakat, pl. málna, szőlő). Friss víz is mindig legyen előttük. Napi kétszer 1 teáskanálnyi degueleség, széna, friss fűféle vagy lucerna, friss répa, uborka, brokkoli, paradicsom, karfiol adható nekik. A sok zsírt tartalmazó eledelt (olajos magvakat) is kerülni kell, mert könnyen elhíznak, ami szintén hajlamosítja őket a cukorbetegségre. Egyelőre még vitatott, hogy a deguk elő tudják-e állítani a C-vitamint, vagy ugyanúgy rászorulnak a C-vitamin kiegészítésre, mint pl. a tengerimalac, ezért érdemes a vizükbe C-vitamint is tartalmazó vitaminkiegészítőt adagolni (pl. Gervivet vitacseppek rágcsálóknak). 3. Csak akkor fogd meg, ha már biztosan nem dobod el!