76. Élénk, kötekedő hal a szumátrai díszmárna
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
Szumátra, Indonézia és Borneó folyóvizeiben elterjedt. Világosbarna testét négy, sötét, függőleges sáv keresztezi, fekete hátúszójának szegélye vörös.
A vitorláshal (Pterophyllum scalare) az Amazonas középső szakaszán őshonos. Az egyik legkedveltebb és legtetszetősebb akváriumi hal, gyakran nevezik az akvárium királyának.
Ajánlatos a vizet tőzegen szűrni vagy tőzegkivonatot önteni bele, hogy a neonhalak jól érezzék magukat. A legjobban csapatban mutatnak.
A zebradánió Elő-India keleti részének patakjaiban őshonos. A hal alapszíne a megvilágítástól függően ezüst vagy arany, melyen számos sötétkék vagy ibolyaszínű vonal fut.
A dzsungáriai törpehörcsög Szibériából származik, Európában csak az 1980-as években vált népszerűvé. Bár társaságkedvelő állat, csak a különböző neműek férnek meg békésen egymás mellett.
Tisztelt Istvàn! Fenti leìràsa alapjàn feltètelezhetően ràgcsàlóról van szó,valószìnű patkànyròl. Javaslom egy szakember felkeresèsèt az irtàshoz! Üdvözlettel, dr. Puskàs Gàbor.
Nyugodtan lehet adni nekik tökfélét.
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy miből volt a kis zacskó, milyen volt a mérete, és azt sem, vajon egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, mekkora méretű, és produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, várjon türelemmel, figyelje a kutyát és a produktumait, és majd akkor forduljon orvoshoz, ha valami szokatlant tapasztal (pl. hányás).
Az eset mindenképpen állatorvosi ellátás igényel!!!! Ha a közelben nincs állatorvos, a www.maok.hu (állatorvosi kamara honlapja) -n megtalálja az ügyeletest! Az otthoni "barkácsolással" árthat a macskájának!!!
Kedves GTM! A felsorolt tünetek lehetnek a szteroid injekciótól, de tudni kell hogy idővel a tartós szteroid kezelés ún. Cushing betegséget okoz a kutyában. Sajnos már ennek a tünetei is lehetnek a felsoroltak. Érdemes lenne a bőrbetegséget pontosan diagnosztizálni (pl. allergia tipus diagnosztika) és a diagnózis birtokában egy célzottabb, kevesebb mellékhatást jelentő terápiát kialakítani (pl. hiposzenzitizálás stb.). Mindenképpen keresse fel állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc