861. Japán táncolóegér
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Nem mindennapi látvány a japán táncolóegér: ellentétben az egyéb, egész nap alvó kisrágcsálókkal, ő fel-alá rohangálva, időnként táncra perdülve szórakoztatja közönségét.
Vajon az "Apádra ütök" című komédiában Robert de Niro vécéhasználatra idomított, jelekkel kommunikáló perzsa macskája csak utópia? Nem, tényleg léteznek macskák, akik jelszóra ülnek, jönnek, akadálypályákon futnak, bár csak kevesen várják el a szenvtelenül önző cicáktól ezeket a kunsztokat.
Kutyagumi, lócitrom, elhullott állat teteme, szóval legyen az bármi, ami számunkra meglehetősen bűzös dolog, kutyánk szívesen meghempergőzik benne. De miért teszi, mi jó neki ebben? Értetlenül állunk e szokása előtt. Pedig a válasz igen egyszerű: ősi vadászösztöne kényszeríti.
Még ha úgy is érzem, hogy a halak unalmasak, akkor sem mártom tintába őket, csak hogy engem szórakoztassanak. Micsoda mocsokság ez? Befogjuk, tenyésztjük, kereskedünk velük, bezárjuk őket, és újabban feliratozzuk is testüket. Mégpedig tetováló pisztollyal.
A trópusi területeken őshonos édesvízi almacsiga (Ampullariidae) mutatós külsejének és viszonylag nagy méretének köszönhetően egyre több akváriumba kap meghívást...
Kedves Gazdi! A havanese szőrzete: A gyapjas aljszőrzet kevéssé fejlett, gyakran hiányzik. A fedőszőrzet nagyon hosszú /12 - 18 cm a kifejlett kutyáknál/ selymes, fényes vagy hullámos tincseket képez. Mindenféle igazítás a szőrön tilos, sem a szőrhosszak leegyenesítése ollóval, sem bármiféle trimmelés nem megengedett. Kivétel a mancsokon a tisztántartás miatt, a homlokon a szemek fölött, de csak annyira, hogy a szemeket ne takarja, valamint az arcorr szőrzetét egészen enyhén. Egyébként meg kell hagyni a természetes hosszát.Szín: Két színvariáció létezik.1. ritkán tiszta fehér. Fakószínek különböző tónusokkal a világos fakószíntől a havannaszínig. Dohányszín, vörösesbarna a megengedett színekkel foltozott. Kevés fekete árnyalat megengedett.2. a megengedett színek és foltok fehér, világos fakótól egészen a havannaszínig fekete foltokkal. Fekete szőrzet. A szőrápolásra nagy gondot kell fordítani, amennyiben hosszú szőrben szeretnénk tartani, de egy ügyesen eltalált rövid fazon is bájos külsőt kölcsönözhet a kutyának, azonban ha kiállítási terveink vannak, semmiképpen se vágjuk le a szőrét. Egy rendszeresen ápolt, tisztán tartott havanese kutyus rendkívüli látványt nyújt, melyre környezetünk is odafigyel.
Megfelelő takarmányozás szükséges a tojástermeléshez. Vitamin.-kalciumpótlás kell a táp adagolása mellett 21 hetesen már megindul a tojástermelés Világítási programmal is serkenthető a tojásrakás
Ha szép akváriumot szeretnél, akkor az akvárium 120 - 140 literes legyen, elég hosszú és magas. Hátul dús növényzet, elől szabad kiúszótér. Az akváriumban 10-14 darab guppi úszkáljon. Hímek és nőstények vegyesen. Nagyon üde és kellemes színfoltja volt a lakásnak ez az akvárium. A guppikat bár lehet, de nem érdemes társas akváriumban tartani. Legalábbis akkor nem ha a maguk természetességében akarjuk megismerni őket. Szóval én ilyen akváriumban tartanám a guppikat ha most kezdő lennék. Társas akváriumban nem igazán érvényesül a szépségük.
Minden gyanús mozgászavar ill. hirtelen kialakult sántaság esetén leghelyesebb állatorvoshoz fordulni. Semmiképp sem javasolt otthon található fájdalomcsillapítókat adni a kutyának. Egyrészt az ember esetén használt fájdalomcsillapítók nagy része súlyos gyomorfekélyt okozhat a kutyák esetén, másfelől bizonyos végtagsérülések esetén (pld. csonttörések, porcsérülések) kifejezetten káros lehet a fájdalomcsillapítók folyamatos használata. Ugyancsak helytelen ha a tulajdonosok a kutya tenyésztőjét felhívva próbálnak megoldást találni a problémára adott "jó tanácsokkal". A tenyésztők egy részének lehet ugyan több-kevesebb tapasztalata a saját ill. tenyésztőtársaiktól hallott történetek alapján a kutyáik sántaságát illetően, de a lelkiismeretes tenyésztő úgy is állatorvoshoz vagy specialista állatorvoshoz irányítja a sánta kutyát. Az állatorvosi vizsgálat után eldől, hogy enyhébb sántaságok esetén "megúszhatjuk" egy injekció és/vagy gyógyszerkúrával és pihentetéssel, vagy szükség van további röntgenes kivizsgálásra, esetleg speciálisan ortopédiával foglalkozó állatorvoshoz irányít állatorvosunk. A hirtelen kialakult és súlyos fokú sántaságokat minden állatorvosnak röntgenezni vagy röntgenvizsgálatra beutalni szükséges. Ha az állatorvosunk által adott gyógyszeres kezelésre a sántaság nem javul, kérjünk tőle tanácsot a továbblépéssel kapcsolatba. Ha a gyógyszeres kezelés eredménytelensége mellett többszöri kérésre sem történik teljes kivizsgálás, vagy speciálistához történő beutalás, kérhetjük más ortopédiával foglalkozó állatorvos tanácsát is. Fontos hogy ha kutyánk sántasága nem javul, vagy romlik a kezelés ellenére mindig a kutyát kezelő állatorvosnak kell azt először jeleznünk, nem szabad rögtön másik állatorvoshoz rohannunk, mert nem ő látta előzőleg a kutyát, nincs mihez viszonyítania a vizsgálat során. A vizsgálat során az állatorvos olyan problémát is találhat, aminek a megoldása csak műtétileg lehetséges, amit vagy ő maga vagy speciálisan ortopédiával foglalkozó állatorvos végez. A legtöbb ortopédiai műtétet rövidebb időn belül kell végrehajtani, de a legtöbb esetben egy-két nap várakozás még nem szokott visszafordíthatatlan következményekkel járni. Érdemes még tudni, hogy a legtöbb állatorvosi csont és izületsebészeti műtét relatív magasabb költségekkel jár, mivel a beültetett speciális implantátumok sokba kerülnek. http://www.diszplazia.hu
Ha kutyával élünk együtt, akkor a családban mindenkinek megvan a helye a rangsorban. A kutya számára ez a rangsor az a keret, amihez képest ők definiálják a világot és magukat. A rangsorban elfoglalt helyükhöz képest viselkednek így vagy úgy, ahhoz képest reagálják le az eseményeket. Az Ön kutyája valószínűleg azért jelölget, mert nincsenek letisztázva a szerepek, és ezért folyamatosan méregetik, hogy ki van előrébb a rangsorban. Ezen a rangsoron Önök tudnak változtatni, joguk van beleszólni a kutya kommunikációjába. Azt viszont, hogy hogyan és mikor szóljanak rá, lehetetlen írásban átadni. Sajnos ezt csak egy Tükör kutyaiskola tanfolyamán sajátíthatnák el, ahol heteken keresztül tanulmányoznák a kutyák nyelvét, világát. Enélkül nem tudok megoldási kulcsot mondani, az állandó takarításon és fertőtlenítésen kívül. A kutyák ugyanis oda szoktak pisilni, ahova egyszer már odapisilt. Ha nem sikerül (szag)nyom nélkül eltávolítani a pisiket, akkor nehéz lesz leállítani a folyamatot. Érdemes elolvasni még a Hogyan legyek falkavezér c. cikksorozatunkat is!