86. Vadászgörény: intelligens, strapabíró és kedves
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Nem túl félénk de nem is tolakodó, friss salátát eszik és soha nem hangoskodik - azt hiszem, megtaláltam az az ideális lakótársat!
A kaméleonok színváltoztató képességükről jól ismert hüllők. Ez a képesség egyaránt szolgál rejtőzködésre, hangulat-kifejezésre, valamint az egyedek közötti kommunikációra.
A királypiton (Python regius) 1-1,5 méter hosszú, éjszaka aktív kígyó. Az óriáskígyók családjába és az alsóbbrendű kígyók közé tartozik. Mintázata jellegzetes: barna alapszínen sárgás ovális foltok díszelegnek.
A zöld leguánok fán laknak. Testfelépítésük igen jól megfelel életmódjuknak, nagyon ügyesen mozognak az ágak között, kiváló mászók.
Az oltás helye előfordulhat hogy begyullad- lehet kicsit rossz helyre ment a szúrás- de ez pár nap alatt leapad. Az epilepszia nagyon ritka nyusziknál- és vagy genetikai oka van vagy még ritkábban betegség okozza, de ezt csak alapos kivizsgálással lehet megállapítani. A nyuszit vigyétek el kifejezetten nyuszikkal foglalkozó orvoshoz, vagy állatklinikára...
A kézzelnevelés természetellenes viselkedési formák tömkelegét okozhatja a madárfiókáknál. Mivel az embert tekinti szülőjének, így nem történik meg a leválasztás, a madárnak megmaradt az ehhez kapcsolódó ösztöne. Az idő, az ivaréretté válás, esetleg ehhez kapcsolódó párbaállítás megoldhatja a problémát, de hozhat újabbakat is.
Az idegrendszeri problémákat, bénulásos tüneteket valamelyest lehet enyhíteni rendszeres B vitamin adagolásával. Vagyis, ha a táplálkozással függ össze, akkor vitaminhiány, vagy túladagolt fehérje okozhat hasonló tünetet.
A feltett kérdésekre sajnos nem lehet egyértelmű válaszokat adni. Minden attól függ, hogy..... (és itt sok kérdést lehetne feltenni). Mindenképpen azt javaslom, hogy mielőbb menjenek vissza az oltásokat beadó állatorvoshoz és vele vizsgáltassák meg, illetve kérjék a tanácsait.
Nem valószínű, hogy bajt okozna, de a gyártók egy féle készítmény alkalmazását javasolják. Ennek ellenére van, aki spot on cseppeket és nyakörvet is alkalmaz. Én még nem találkoztam emiatt megbetegedéssel.