91. A ló életjelei
Ha te is azok közé az emberek közé tartozol, akik lovat tartanak, akkor neked sem árt tudnod, hogyan ellenőrizd a ló legfőbb életjeleit.
Ha te is azok közé az emberek közé tartozol, akik lovat tartanak, akkor neked sem árt tudnod, hogyan ellenőrizd a ló legfőbb életjeleit.
A tej jó vagy rossz a macskák számára? Szabad-e a kiscicáknak tehén tejet adni? A kecsketej jobb a macskák számára? Ez az újságcikk megadja a választ ezekre a kerdésekre.
A krónikus veseelégtelenség egy gyógyíthatatlan állapot, amely a macskatulajdonost a szeretett kisállatával együtt egy hosszú és nehéz útra vezeti.
Számos szívbetegség létezik, mely a kutyákat érintheti. Ezek közül a leggyakoribb a krónikus szívbillentyű elégtelenség. Betegség más ismert nevei az endokardiózis, szívbillentyű elégtelenég, billentyű elégtelenség, billentyű visszaáramlás.
Az angol agarat nemes és nyugodt természete kiváló családi kedvenccé teszi. Az angol agár kedves, ragaszkodó természetének köszönhetően kiváló terápiás kutya. Alkalmazzák őket kórházaban, időseket ápoló otthonokban és más intézményekben. Hosszú lábaik miatt elég magasak ahhoz, hogy feltegyék fejüket a kórházi ágyakra, vagy hogy megérintsenek egy kezet.
Ha elégtelen az anya teje, akkor napi 1-3 alkalommal kiegészítő etetésre lehet szükség. Ez minden ötnél nagyobb számú alom esetében eleve szükséges lehet, de anyánként változó. Ha nincs macska tejpótló (állatpatikában vagy állateledelesnél beszerezhető), akkor kecsketejet is használhat, de soha ne adjon a kicsiknek tehéntejet. Mivel etessünk a kiscicákat? Az első két hétben a macskakölyköknek anyatejre van szükségük, amely jól helyettesíthető az állatkereskedésekben beszerezhető macskatejporral vagy dobozos tápszerrel. A tej hőfokát kézmelegre állítsuk be, és cumisüvegből adagoljuk. A cumin akkora lyukat vágjunk, hogy a cicák erőlködés nélkül szívhassák a tejet. Vigyázzunk azonban, hogy ne legyen túl nagy a lyuk, mert meg is fulladhatnak a kiscicák. Akkor jó, ha a lefelé fordított cumisüvegből kis nyomás hatására megindul a tej. Ha többen vannak, hamar elhasználódik a cumi, kitágul a lyuk, így azt időnként ki kell cserélni. Előfordulhat, hogy cserekor nem fogadják el az új cumit, ekkor ne essünk kétségbe, kenjünk rá egy kis tejet és óvatosan kínálgassuk, tegyük a szájukhoz - a kiscicák hamar rájönnek majd, hogy ebből is csak fincsi tejcsi jön. Tartsuk be az etetési időket! 0-2 hetes cicák: napi 10 etetés 2-2,5 óránként 2-4 hetes cicák: napi 7 etetés 2,5-3,5 óránként 4-5 hetes cicák: napi 5 etetés 3,5-5 óránként A szilárd táplálékra való szoktatást körülbelül 4 hetesen kezdhetjük el. Eleinte meleg tejbe áztassunk egy kis száraztápot vagy konzerv macskatápot, hogy rákapjanak az ízére, majd fokozatosan álljunk át a szilárd eledelre.
Amit leírt,szinte válasz is a kérdésére. Valószínűleg az is közrejátszik, hogy a hígabbá vált váladék könnyebben távozik a bűzmirigyből, ami nem baj, csak ha alkalmatlan helyen történik. A gyakoribb ürítéssel megelőzhető. Ha ilyen könnyen ürül a mirigy, a gazdi is megtanulhatja, hogy kell kinyomni azt kívülről. A műtét is lehetőség, de azt az idülten gyulladásos ill. nehezen üríthető bűzmirigy esetén javasoljuk csak.
Kedves Cirmi gazdik! A vázolt probléma annyira összetett és olyan bonyolult, hogy azt ennyi információ alapján és vizsgálat nélkül felelőtlenség lenne megválaszolni. Azt javaslom, hogy keressenek meg egy homeopata állatorvost, aki a részletes kórelőzmény birtokában és a szükséges vizsgálatok elvégzése után megfelelő tanácsokat tud adni és gyógykezelésben részesíteni a cicát. A homeopata állatorvosok listáját itt találják: http://www.homeopata.hu/?q=oldal/homeopatia-mindenkinek/homeopatias-orvosok/allatorvosok Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21.
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy viszket neki az orra, vagy a környéke. Pl. gombás gyulladástól. Meg kellene mutatni az állatorvosának. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Tisztelt Gazdi! Ez egy bőrdaganat. Azonnal vigye al állatorvoshoz a kutyát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc