976. Kerti tó téliesítése: mire figyeljünk, mikor vegyük ki a halakat?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Mikor van itt az ideje a kerti tó téliesítésének, és hogyan csináljuk?
Az öves díszcsík (Botia macracantha) Indonézia, Szumátra és Borneó folyóiból származik. A hal ívelt, narancssárga testét három fekete sáv keresztezi. A mell-, a has- és a farokúszó vöröses narancssárga, a hátúszó és a farok alatti úszó fekete, szegélyük világos színű.
Az egészségesen tartott cicák fittségüket sokáig megőrizve akár 18 évig is élhetnek, 13 éves koruk után azonban rendszerint már megjelennek az öregedés első jelei. A korosodó cicák több odafigyelést igényelnek, hiszen szervezetük már nem a régi.
Arrf, aúúúf, vau-vau!! Gondolkodtunk valaha is azon, mit jelentenek ezek a hangok? A japánok már gyártják a kutyatolmács-gépet.
Az elmúlt 200 év folyószabályozásai és mocsárlecsapolásaihoz hasonló károkat okoztak a hazai lótenyésztésben az ún. "nemesítések": gyakorlatilag megsemmisítették a hazai primitív lóállományt.
Szerencsére az ellés ezek szerint rendben lezajlott. Maradandó károsodása már nem lesz a kutyusnak ebből. A szoptatás alatt érdemes kalcium tablettával kiegészíteni az étrendjét. Egyéb teendő nincs.
Általában 1liter/cm értéket határoznak meg, de ez nagyon függ a halfajtól. Neonhalakból(2cm/hal) akár 100-120 egyedet is telepíthet, míg kifejlett vitorlásból, ha a testhusszuk csak 10cm, akkor is 4-6 egyedet legfeljebb. Javasolni szoktuk első akváriumnál valamely már működő, beállt akvárium élővilágának másolását, a neten számos példát találhat.
Számtalan betegség okozhat ilyen problémákat. Lehet, hogy például porckorong sérv áll a háttérben. El kéne vinni állatorvoshoz vizsgálatra.
Kedves Gazdi! Szinte biztos, hogy allergia van a tünet hátterében. Sajnos csak vérvizsgálattal lehet megállapítani, hogy mikre érzékeny a kutyus (meg kell nézni sok táplálék alkotó, virágpolleneket, házi poratkákat, stb.). A vizsgálat elég drága, de nagyon hasznos. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc ww.vetlabor.hu
Kedves Edina! Kutyáknál a párzás és a kölykezés körüli folyamatok nem olyan magától értetődő módon történnek, ahogy azt sokan elképzelik. Teljesen egészséges szukánál is tapasztalunk olyat, hogy "nem áll meg a kannak". Az Ön által tapasztalt kölykezés körüli problémák már komolyabbnak tűnnek, így mindenképp egy átfogó szaporodásbiológiai kivizsgálást javasolnék, ha a jovőben szeretnének még kölyköt a szukától. Vírusfertőzések, hormonháztartásbeli problémák sokszor okozhatnak vetélést, ellés körüli elhullást. Amennyiben tenyésztői szándékuk nem komoly, a mihamarabbi ivartalanítását javasolnám mind a kannak, mind a szukának, mert ezzel pozitívan befolyásolhatjuk időskori egészségüket. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor