6. Mudi - bátor, jó házőrző és kiváló pásztorkutya
A mudi rendkívül bátor, kifejezetten könnyen tanuló, fogós fajta. Életeleme a mozgás és a munka. Ma is gyakran használt terelő pásztorkutya.
A mudi rendkívül bátor, kifejezetten könnyen tanuló, fogós fajta. Életeleme a mozgás és a munka. Ma is gyakran használt terelő pásztorkutya.
A collie gyönyörű, elegáns, kedves természetéről jól ismert, jellegzetesen hosszú orral rendelkező középméretű, családszerető kutya.
A border collie korábban a brit juhászok titkos kedvence volt, manapság azonban egyre népszerűbb kutya városokban is. Kimagasló intelligenciája miatt sok foglalkozást igényel. Tökéletes terelőkutya.
A flandriai pásztorkutya kedves, hűséges és nagyon odaadó a családjával szemben. Igen figyelmes kutya, szükség esetén mindig a családtagok segítségére siet.
A belga juhászkutya bátor, kiegyensúlyozott, barátságos kutya, amelyik megbízható, kedves játszótársa a gyerekeknek, és állandó gyengéd szeretettel veszi körül az egész családot.
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.