6. Mudi - bátor, jó házőrző és kiváló pásztorkutya
A mudi rendkívül bátor, kifejezetten könnyen tanuló, fogós fajta. Életeleme a mozgás és a munka. Ma is gyakran használt terelő pásztorkutya.
A mudi rendkívül bátor, kifejezetten könnyen tanuló, fogós fajta. Életeleme a mozgás és a munka. Ma is gyakran használt terelő pásztorkutya.
A collie gyönyörű, elegáns, kedves természetéről jól ismert, jellegzetesen hosszú orral rendelkező középméretű, családszerető kutya.
A border collie korábban a brit juhászok titkos kedvence volt, manapság azonban egyre népszerűbb kutya városokban is. Kimagasló intelligenciája miatt sok foglalkozást igényel. Tökéletes terelőkutya.
A flandriai pásztorkutya kedves, hűséges és nagyon odaadó a családjával szemben. Igen figyelmes kutya, szükség esetén mindig a családtagok segítségére siet.
A belga juhászkutya bátor, kiegyensúlyozott, barátságos kutya, amelyik megbízható, kedves játszótársa a gyerekeknek, és állandó gyengéd szeretettel veszi körül az egész családot.
Előfordul, hogy nem alakul ki a megfelelő csontos koponya. Esetleg agysérv vagy vízfej is lehet, ha nagyob a feje. Vigye el szakemberhez, egy alapos röntgen- vagy ultrahangvizsgálat ki fogja deríteni.
Nem igaz, az aranyhörcsög - különösen, ha ellés után van - ehet sajtdarabkát, tehéntúró-golyócskát, de még eleven szöcskét is!
Távolból nem tudom megítélni, hogy "jól tették"-e. Ha egy állat szenved és javulásra nincs remény, akkor segíteni kell rajta, néha sajnos ilyen formában. A másik kutyus biztos sokáig nem felejti még el a barátját, de idővel biztos beletörődik a hiányába.
Mikor gyerekkoromban hörcsögeim voltak, akkor semmi gondot nem jelentett az elválasztás. Egyszerűen szoptak, amíg ők akartak, aztán mikor tudtak, akkor ették a szilárd eledelt. Papát szerintem akkor kellene visszatenni, mikor a kicsik már elég nagyok, szőrösek, önállóak. De ekkor is csak óvatosan, odafigyelve, nehogy rájuk támadjon. Talán legjobb, ha nem is kerülnek össze, csak ha már a kicsik teljesen felnőttek vagy elkerültek otthonról. Szerintem gond nélkül elfogadják majd egymást.
A fokhagyma nem káros, maximum büdösek lesznek tőle. Egyék, ha szeretik. Csirkemájat is kaphatnak, de ne sokat. Főleg fiatal állatoknál túl lehet adagolni az A-vitamint túlzott májetetéssel. A leírt tápadagolás megfelelő, de én azért még a csirkehúst is megfőzném, biztos, ami biztos alapon, mert tartok a salmonellózistól. És az is igaz, hogy a helyes táplálással sok betegség megelőzhető!