1006. Ne halazzunk a zavarosban!
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
Az akváriumi víz folyamatos szűrésre, tisztításra szorul. Bemutatjuk a szűrési módszereket, tisztaság-teszteket és azt is, hogyan tegyünk szert friss vízre.
A görény számára a csupasz láb olyan vonzó, mint méhecskéknek a virág. Így nem csoda, hogy a kádból kilépő gazdi csupasz lábujjai csábító prédaként jelennek meg a kis kedvenc lelki szemei előtt, melyeket muszáj levadásznia... Azért ezt nem gonosz támadásnak kell felfogni, sokkal inkább játékból teszik, a saját szórakoztatásukra.
Manapság már nem lepődünk meg egy-egy fellőtt űrrakéta hallatán. 50 évvel ezelőtt azonban világhírnek számított, amikor az orosz Lajka kutyát a Szputnyik-2 nevű szovjet mesterséges holddal kijuttatták a kozmoszba.
Bár a cica dorombolása, maga a lénye is gyógyító hatással lehet gazdájára, tudjuk, hogy sok ember szenved macskaszőr-allergiától. Felmerül tehát a kérdés, hogy a macskaszerető emberek, akik netán még allergiások is, hogyan folytassák az életüket? Macskával vagy nélküle?
Az Állatok Világnapja az állatszeretetéről ismert Assisi Szent Ferenc ünnepe, melyet október 4-én tartunk. A jeles nap alkalmából idén is felvonulást rendeznek, a korábbi években már megszokott módon, útvonalon és időben.
A talpa a talpfekélytől véres. Erre, ha már előrehaladott, állatorvos ír fel krémet. Léteznek már homeopátiás krémek is nekik. Ezzel naponta többször bekenve el fog múlni. Sajnos a talpfekély, ha elhatalmasodik, akár halálhoz is vezethet. Ezt okozhatja a drótrács, de a szénán tartott nyulak talpa még könnyebben kisebesedik. Ilyenkor a felázott alomanyag okozza a betegséget. Alaposan és gyakrabban kell almot cserélni alatta. Ha pedig drótrácson van tartva, akkor egy kis almot szórni alá- persze ezt is gyakran cserélni, mert a víz és a vizelet átitatja. A nyulak a legkevésbé a telepadlós elhelyezést kedvelik, azonban sok helyen még a tenyésznyulakat ilyen ketrecben tartják. Ha lehetséges, ezt cseréljük le akár drótrácsos ketrecre is.:) A vemhesülés is összefüggésben lehet a talpfekéllyel. HIsz a nyúl beteg, fáj a lába talpa. A krémtől nagyon gyorsan elmúlik. A szőr visszanövésére persze várni kell. Azonban innentől kezdve ha almozol, akkor mindig nézd majd meg a talpát, nem újult-e ki a fekély.:)
A legjobb az lenne, ha megvizsgáltatná a cicáját, illetve főleg a húgyúti szerveit. A tapasztalt jelenségek utalhatnak esetleges húgykövességre is, de lehet csupán hólyaghurutja is. Ez a szakembernek kell eldöntenie.
Nem tudom,miből következtet arra, hogy túl sok a kutya gyomorsava. Talán gyakran hány , amikor nincs semmit tartalom a gyomrában? Ez esetben jobb lenne megvizsgáltatni állatorvossal, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Ha a tápok közül prémium kategóriájút választ (ezek a drágább tápok), és életkorának, testméretének megfelelő típust etet a kutyával megfelelő mennyiségben, emellett normális állagú a kutya bélsara és jó a kondíciója,akkor nem lehet baj a táppal.Előfordulhat táplálékintolerancia, táplálék allergia természetesen a legjobb tápok esetében is. Ilyenkor viszketegség, szőrhullás, bőrelváltozások és hasmenés a vezető tünetek. Az orr szárazsága önmagában nem betegség, kísérő tünete lehet pl. lezajlott szopornyicának (nem gondolom, hogy erről lenne szó), vagy nem megfelelő könnytermelésnek stb. Ez irányban is egy állatorvosi vizsgálat segítene.
Önmagában a hányás csak tünet. Többféle betegség esetén produkálnak az állatok hányást. Esetenként a mohó evés, egyszerre sok víz ivás (gyomor megterhelés) is hányáshoz vezet. A tápokhoz szokott macskák nem mindegyike tolerálja jól a házi kosztot. A "fajmacskákra" ez fokozottan igaz. (Némelyik, pl. az én perzsám meg sem eszi.) Azért azt tanácsolom, hogy mutassák meg a kezelő állatorvosnak.
Nem biztos, hogy emiatt nagyon aggódniuk kell, a fiatal állatok egyes egyedeinek elég élénk az anyagcseréje, és sokat esznek mégsem híznak el. A soványság hátterében azonban állhatnak betegségek, szervi működészavarok, így a legjobb az lenne, ha elvinnék állatorvoshoz és kérnének egy nagyon alapos kivizsgálást. Csak így derülhet ki ugyanis az, hogy egyébként egészéges-e, vagy tényleg van oka is annak, hogy nem hízik.